IMG_0993

W sobotę 21 grudnia br. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyła się harcerska wigilia, w której uczestniczyła zdecydowana większość jednostek statutowych Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. Głównym organizatorem był drużynowy 44 GZ  „Pracowite Pszczółki” pwd. Tomasz Rychłowski. Po powitaniu zaproszonych gości nastąpiła prezentacja na scenie fragmentów „Opowieści Wigilijnej” w różnych wariantach. Była wersja horrorowa, była militarna, przyrodnicza, mikołajkowa i inne.

IMG_1041

Po tym nastąpiła część obrzędowa, w trakcie której, w obecności wszystkich zebranych Przyrzeczenie Harcerskie złożył druh Damian z 19 DHSG. Po tym odczytany został rozkaz komendanta hufca, z którego wynikało, że dh Agnieszka Szymańska (drużynowa 3 DH z Wolina) oraz wspomniany wcześniej druh Tomasz zostali członkami komendy hufca. Doszło także do przekazania funkcji drużynowej 44 GZ druhnie Paulinie i wręczenie naramiennika wędrowniczego druhnie Patrycji.

IMG_1063

Później uczestnicy harcerskiej wigilii podzielili się opłatkiem życząc sobie dobrego zdrowia i powodzenia na harcerskim szlaku. Wreszcie wszyscy zasiedli przy zastawionych stołach z tradycyjnymi potrawami. Były pierogi, uszka, sałatki, ryba wg różnych przepisów, ciasta i oczywiście czerwony barszcz. Po konsumpcji  seniorzy z HKS „Kotwica” przy wsparciu zuchów i harcerzy zaczęli śpiewanie kolęd. Było radośnie i nastrojowo. Udała nam się ta nasza Wigilia.

IMG_1073

Korzystając zaś z okazji, na nadchodzące  Boże Narodzenie wszystkim Państwu składamy serdeczne życzenia. Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Państwa pomyślnością i szczęściem.

IMG_1101

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, żeby spełniły się wszystkie  marzenia życzą zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP.

źródło:
hm. Marek Niewiarowski