05.06.12.2013wiatr1

Tak jak informowaliśmy wczoraj, od czwartkowego popołudnia w regionie spodziewamy się silnych i bardzo silnych porywów wiatru. Maksymalne prędkości wiatru mogą przekraczać aż 110km/h. Nad samym morzem nie można wykluczyć cofki. Silny wiatr zablokuje odpływ wody z Zalewu Szczecińskiego do Bałtyku, przez co podniesie się poziom rzek dopływowych.

Wichurze towarzyszyć będą opady śniegu i marznącego deszczu ze śniegiem. Opady połączone z silnym wiatrem będą powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Silny wiatr na Wybrzeżu sprawi, że nastąpić może gwałtowny wzrost poziomu wód – zapowiedzieli w czwartek podczas konferencji prasowej przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – To będzie sytuacja troszkę bardziej niebezpieczna, bo wiatr z tego kierunku zwykle powoduje, że woda z Bałtyku wlewa się do rzek przybrzeżnych.

05.06.12.2013opadysniegu

Ze względu na złe warunki atmosferyczne nie wypłyną w czwartek promy na trasie Polska-Szwecja. „Informujemy, że ze względu na złe warunki atmosferyczne następujące odejścia promów zostają anulowane: mf Galileusz (5.12 ze Świnoujścia, 5.12 z Trelleborga), mf Jan Śniadecki (5.12 ze Świnoujścia, 5.12 z Ystad)” – podał w komunikacie Unity Line.

W piątek na Wybrzeżu będzie wiało z zachodu z prędkością 120 km/h, a na otwartym morzu nawet 140 km/h. W większości regionów ma padać przelotny śnieg, a na zachodzie deszcz ze śniegiem i deszcz.

kamienskie.info