turniej02

Na hali sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się 1 lutego I Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Amatorów. Organizatorami byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Kamieńskiej „AKTYWNE WIEŚ-NIAKI”. W zawodach wzięło udział ponad czterdziestu zawodników, podzielonych na trzy kategorie: gimnazjum, open i oldboye.

turniej06

W pierwszej kategorii gimnazjum zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, w których to mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. Wystąpiły w tej kategorii cztery dziewczyny. Do półfinału awansowało czterech zawodników, którzy zagrali ze sobą w parach: Paweł Kisiel 3:2 Patryk Śmigórski oraz Michał Wierzbicki 3:2 Aleksandra Jarząbkowska. W meczu o III miejsce lepsza okazała się Ola, która wygrała po zaciętym meczu i kilku przewagach z Patrykiem Śmigórskim. W wielkim finale Paweł Kisiel pokonał Michała Wierzbickiego 3:2.

turniej07

Kategoria Oldboye wystąpili zawodnicy 50+, którzy zagrali każdy z każdym. Bezkonkurencyjny był senior kamieńskiego tenisa Józef Bohatyrewicz, II miejsce zajął Andrzej Plewa a III miejsce Grzegorz Materka. Na kolejnych miejscach uplasowali się Edward Żurawski, Czesław Wyszomirski i Jerzy Borzymowski.

turniej16

Ponad 30 zawodników zapisało się do kategorii Open, zostali podzieleni na IV grupy, gdzie zagrali między sobą. Później, do fazy pucharowej awansowało po czterech najlepszych zawodników, którzy utworzyli 8 par. Do finału awansował Przemysław Jarząbkowski (po wygranej 3:0 z Jarosławem Dziubą) oraz Dawid Włodarczyk ( po wygranej 3:2 ze Sławomirem Ziębą). Przegrani stoczyli ciekawy pojedynek o III miejsce turnieju, który zakończył się wynikiem 3:2 dla Zięby. Zaś w finale, najlepszy okazał się Dawid Włodarczyk wygrywając 3:2.

turniej38

Nagrody, puchary, medale i dyplomy wręczyli organizatorzy turnieju Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Piotr Bahrynowski oraz Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia „AKTYWNE WIEŚ-NIAKI” Ariel Juszczak.

turniej41

Zacięte mecze, kąśliwe zagrywki, wiele sportowych emocji to wszystko co najlepsze w sporcie widzieliśmy dziś na hali w Kamieniu. Aktywizacja mieszkańców poprzez sport przy dobrej współpracy dwóch organizacji daje co raz lepsze rezultaty. Już dziś zapraszamy na marcowy turniej sołectw w halowej piłce nożnej.

źródło:
MOSIR/Stowarzyszenie „AKTYWNE WIEŚ-NIAKI”