IMGP8421

W sobotę 8 lutego b.r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyła się II Gala Sportu. Uroczystość miała na celu podsumowanie sezonu sportowego ubiegłego roku oraz wyłonienie najlepszych i najpopularniejszych sportowców, działaczy 2013 roku. Licznie przybyła na galę „brać sportowa” z niecierpliwością oczekiwała na wyniki ogłoszonego w grudniu 2013 roku plebiscytu. Nominowani do konkursu sportowcy, działacze, walczyli o głosy Kapituły oraz mieszkańców w 7-miu różnych kategoriach. Uroczystość wręczenia nagród („Oskarów Sportu”) uświetniły występy Anny Kolesińskiej, która zaprezentowała specjalnie na tą uroczystość przygotowaną piosenkę p.t.” Dla Was ta Gala” oraz Emilii Deptuły, która zaśpiewała piosenkę p.t. „Sportowe Marzenia”. „Wyrób kabaretopodobny” pod dyrekcją Doroty Sielewicz, przedstawił kabaret p.t” Duchowe wsparcie”, który w zabawny i inteligentny sposób splatał elementy historii Polski, atrakcji turystycznych Międzyzdrojów oraz klubów sportowych z terenu naszej gminy .

Wyniki plebiscytu:

Najlepszy Sportowiec 2013 roku – Kapituła wskazała pięć osób:
o I miejsce – Radosław Kłeczek – KB Sporting – lekko atletyka
o II miejsce – Anna Zielińska – UKS „Chrobry” – tenis stołowy
o III miejsce – Dominik Sawicki – MKS „Bushido” – karate kyokushin
o IV miejsce – Natalia Jaworska – UKS „Gimsport” – zapasy w stylu wolnym
o V miejsce – Paweł Kopaczka – UKS „Gimsport” – zapasy w stylu wolnym

Najpopularniejszy Sportowiec 2013 roku – Mieszkańcy Gminy Międzyzdroje wskazali pięć osób:
o I miejsce – Adriana Kołaszewska – UKS „Chrobry” – tenis stołowy
o II miejsce – Weronika Zygan – UKS „Chrobry” – tenis stołowy
o III miejsce – Agata Konicka – UKS „Chrobry” – tenis stołowy
o IV miejsce – Sara Sporszyl – KS „ Fala” – piłka siatkowa
o V miejsce – Wioletta Witkowska – UKS „Chrobry” – tenis stołowy

Najlepszy Trener 2013 roku – Kapituła wskazała trzy osoby:
o I miejsce – Artur Sobolewski – UKS „Gimsport”– zapasy w stylu wolnym
o II miejsce – Sylwia Wandachowicz – UKS „Chrobry” – tenis stołowy
o III miejsce – Edward Chober – MKS „Bushido” – karate kyokushin

Najpopularniejszy Trener 2013 roku – Mieszkańcy Gminy Międzyzdroje wskazali trzy osoby:
o I miejsce – Sylwia Wandachowicz – UKS „Chrobry” – tenis stołowy
o II miejsce – Marian Kowalewski – KS „Fala” – piłka siatkowa
o III miejsce – Jacek Wandachowicz – UKS „Chrobry” – tenis stołowy

Odkrycie 2013 roku – Kapituła uznała, że największym talentem sportowym błysnął
– Paweł Kopaczka – UKS „Gimsport” – zapasy

Najbardziej Zaangażowanym Działaczem Sportowym 2013 roku, zdaniem Kapituły okazał się:
– Jan Rączewski – KS „Fala” – piłka nożna

Najlepiej Zorganizowana Impreza Sportowa 2013 roku – zdaniem Kapituły to:
– Turniej Tańca Towarzyskiego „Perła Bałtyku” Open Grand Prix Polski Senior Hobby organizowany przez TKS „Jantar” Międzyzdroje.

IMGP8538

Celem organizowanego konkursu było złożenie podziękowań całemu środowisku sportowemu w Międzyzdrojach za trud włożony w organizację i prowadzenie treningów i zawodów, za kształtowanie pozytywnych cech osobowościowych dzieci i młodzieży. Dziękujemy za wpajanie zasad szlachetnej rywalizacji sportowej i możliwość przeżycia przygody sportowej.
Wyróżnionym w konkursie składamy szczere gratulacje.

Wszystkim, którzy skorzystali z naszej propozycji udziału w konkursie i przez dwa miesiące głosowali na łamach Informatora Samorządowego serdecznie dziękujemy za oddane glosy. Łącznie w konkursie oddano 1342 głosy, w tym 111 głosów uznano za nieważne.

Osobom i instytucjom, które przekazały nagrody do losowania wśród czytelników Informatora Samorządowego Gminy Międzyzdroje należą się wyrazy wdzięczności. Nagrody ufundowane zostały przez Kino „Eva” ( 5 podwójnych biletów na wybrane seanse do Planetarium w Międzyzdrojach), Klub Sportowy „Fala” ( 2 zestawy kibica ), Klub Biegacza ”Sporting” ( kalendarz biurowy na 2014r. oraz koszulka „Biegnij Warszawo” ), UKS „Gimsport” ( 2 koszulki klubowe ), MKS „Busido” ( koszulka klubowa ), TKS „Jantar” ( 3 zestawy gadżetów w tym ksiązki dla dzieci oraz kosmetyczki ), UKS „Chrobry ( 2rakietki z podpisami drużyny żeńskiej I ligi tenisa stołowego ), Międzynarodowy Dom Kultury ( 11 zaproszeń na poszczególne wydarzenia 19 -tego Festiwalu Gwiazd ), Amber Baltic Golf Club ( lekcja golfa na polu golfowym ), Hotel Amber Baltic ( kawa i ciastko w Kawiarni Wiedeńskiej ), Hotel „Vestina” ( karnet na 10 wejść na nowo otwarty basen, saunę suchą, łaźnię parową oraz prysznic wrażeń), Golden Tulip Residence ( zaproszenie dla dwóch osób na kawę i ciasto do restauracji), Urząd Miejski ( 3 zestawy gadżetów sportowych i reklamowych ). Fundatorzy nagród losowali szczęśliwe kupony, jednakże niewiele osób odebrało osobiście swoje wygrane. Nagrody zostaną przekazane indywidualnie przez Referat Promocji Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach.

IMGP9045

Przepraszamy za uchybienia organizacyjne i regulaminowe. Wszystkim nominowanym i nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje a obecnym na Gali, serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w tym uroczystym sportowym wieczorze. Jesteśmy przekonani, iż rozpoczęta w ubiegłym roku inicjatywa będzie się nadal rozwijać a Gala Sportu w Międzyzdrojach na stałe wejdzie do kalendarza imprez miejskich.

źródło:
Rada Sportu, Referat Promocji, Redakcja Informatora Samorządowego