14642242_1787281961512551_2169369952605787836_n

W dniu 23.10.2016 r. w Gliwicach odbył się II Puchar Polski Juniorów w szpadzie kobiet, w którym do walk przystąpiła mieszkanka Kamienia Pomorskiego Weronika Janicka reprezentująca klub MKS KUSY Szczecin. Po walkach eliminacyjnych, w których Weronika zaliczyła komplet zwycięstw, została rozstawiona z numerem siódmym i miała wolny los w tabeli 1/128. W drodze do półfinału Weronika pokonała kolejno w tabeli 1/64 przeciwniczkę z Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego 15:8, w 1/32 zawodniczkę z KS Szpady Wrocław 15:7, w 1/16 zawodniczkę z SKS Flesz Świdnicy 15:11, w 1/8 zawodniczkę z UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie 15:9.

14650774_1787281784845902_5949370838248075180_n

W półfinale Weronika skrzyżowała szpadę z zawodniczką z KS Szpady Wrocław, która wygrała z Weroniką ten pojedynek. W stawce 96 zawodniczek Weronika zajęła III miejsce w II Pucharze Polski Juniorów w szpadzie kobiet. Weronika w klasyfikacji ogólnopolskiej w kategorii Juniora w szpadzie zajmuje obecnie siódmą lokatę. Gratulujemy!