DSC02654

W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim, w środę 16 listopada br., zainaugurowano funkcjonowanie kamieńskiego mobilnego miasteczka ruchu drogowego oraz toru przeszkód, które sfinansowane zostało w ramach rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”.

Miasteczko służy do praktycznej nauki ruchu drogowego. Wyposażone jest min. w sygnalizację świetlną, rondo, przejścia dla pieszych, przejazdy kolejowe, znaki drogowe, tor przeszkód oraz rowery z kaskami.

DSC02666

W uroczystym przecięciu wstęgi oraz otwarciu mobilnego miasteczka ruchu drogowego oraz toru przeszkód udział wzięli: Pan Józef Malec, Starosta Kamieński; Pan Marek Matys, Wicestarosta Kamieński; Pan Jarosław Kapitan, Członek Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim; Pan Stanisław Kuryłło, Burmistrz Gminy Kamień Pomorski; Pan inspektor Piotr Krakowski, Komendant Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim; Pani Alina Łokaj-Bińkowska, wieloletnia Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, a jednocześnie inicjatorka opracowania wniosku o dofinansowanie na zakup mobilnego miasteczka ruchu drogowego wraz z torem przeszkód oraz Pani Małgorzata Stolar, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim.

DSC02669

Po zakończeniu części oficjalnej do rywalizacji w I Turnieju Szkolnym Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – „Bezpiecznie na rowerze” przystąpili uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim oraz Szkoły Podstawowej w Jarszewie, którzy do pokonania mieli mobilne miasteczko ruchu drogowego oraz tor przeszkód.

Po kilku godzinach rywalizacji poznaliśmy zwycięzców I Turnieju Szkolnego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – „Bezpiecznie na rowerze” na szczeblu gminnym. Wśród szkół gimnazjalnych najlepszy okazał się Tomasz Moskaluk zdobywając 3 punkty karne, na drugim miejscu uplasował się Krystian Baraniak zdobywając 22 punkty karne, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Dominik Ciok, który zdobył 23 punkty karne (wszyscy Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim). Wśród szkół podstawowych najlepiej zaprezentował się Szymon Krakowski  ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, który zdobył 4 punkty karne, na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, która zdobyła 6 punktów karnych, a na najniższym podium stanął Michał Miśko ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, który zdobył 7 punktów karnych.

DSC02670

Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Pani Aliny Łokaj-Bińkowskiej, Pani Małgorzaty Stolar, Dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim oraz Pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Pana Józefa Malca, Starostę Kamieńskiego oraz Pana Stanisława Kuryłło, Burmistrza Gminy Kamień Pomorski.

DSC02679

Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu mogli się posilić smacznymi drożdżówkami ufundowanymi przez Ciastkarnię Piekarnię Żelek z Kamienia Pomorskiego.

A tak przedstawiały się wyniki

Kategoria Szkół Gimnazjalnych:

I miejsce – Tomasz Moskaluk, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 6 pkt.

II miejsce – Krystian Baraniak, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 22 pkt.

III miejsce – Dominik Ciok, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 23 pkt.

IV miejsce – Szymon Zelerowicz, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 30 pkt.

V miejsce – Karolina Moskaluk, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 54 pkt.

VI miejsce – Paulina Moskaluk, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 91 pkt.

VII miejsce – Natalia Góral, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 109 pkt.

DSC02699

Kategoria Szkół Podstawowych:

I miejsce – Szymon Krakowski, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 4 pkt.

II miejsce – Zuzanna Wawrzyniak, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 6 pkt.

III miejsce – Michał Miśko, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 7 pkt.

IV miejsce – Albert Ferenc, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 13 pkt.

V miejsce – Natalia Zwolska, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim oraz Antoni Przydryga, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 16 pkt.

VII miejsce – Kacper Kuchta, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 19 pkt.

VIII miejsce – Kacper Szymak, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 23 pkt.

IX miejsce – Jakub Idzik, Szkoła Podstawowa w Jarszewie – 24 pkt.

X miejsce – Norbert Jursza, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 25 pkt.

XI miejsce – Michał Materka, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 29 pkt.

XII miejsce – Vanesa Stachurska, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 32 pkt.

XIII miejsce – Oliwier Krzywański oraz Jakub Popiołek Szkoła Podstawowa w Jarszewie – 35 pkt.

XV miejsce – Daniel Radke, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 39 pkt.

XVI miejsce – Jakub Hasiuk, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 47 pkt.

XVII miejsce – Patryk Klimczak,  Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 49 pkt.

XVIII miejsce – Gracjan Pawłowski,  Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 50 pkt.

XIX miejsce – Marek Garbaciak, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 54 pkt.

DSC02700

XX miejsce – Weronika Szpakowska,  Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim oraz Małgorzata Świder, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 56 pkt.

XXII miejsce – Sebastian Niedźwiecki,  Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 57 pkt.

XXIII miejsce – Adam Sobierajski, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 59 pkt.

XXIV miejsce – Nikola Sikorska, Szkoła Podstawowa w Jarszewie – 82 pkt.

XXV miejsce – Mariela Schulz, Szkoła Podstawowa w Jarszewie – 93 pkt.

XXVI miejsce – Martyna Słodkowska, Szkoła Podstawowa w Jarszewie – 112 pkt.

XXVII miejsce – Martyna Jama, Szkoła Podstawowa w Jarszewie – 136 pkt.

Tekst: Marek Szymański
Zdjęcia: Piotr Kiełpiński