Korona - Pogon II (51)

W sobotę, 8 marca br. w Stuchowie Korona podejmowała Pogoń II Szczecin w ramach 1/8 Pucharu Polski ZZPN. Stuchowianie po raz pierwszy w historii rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgi awansowali tak daleko. Z szerokiego składu ekstraklasowej Pogoni zagrali: trzech piłkarzy: Krystian Rudnicki, Alan Błajewski, Michał Koj, Dawid Kort oraz Mustapha Ouedraogo. Podopieczni Pawła Pawlaczyka grali dobre spotkanie. Niestety nie potrafili pokonać dobrze spisującego się bramkarza gości Krystiana Rudnickiego. Pierwszą bramkę dla Pogoni II zdobył Szymon Kapelusz, a po kilku minutach dla granatowo-borowych Kajetan Pogorzelczyk. Po 45 minutach zasłużenie prowadziły rezerwy Pogoni Szczecin. Do przerwy wynik się nie zmienił.

W II połowie w obu zespołach trenerzy wprowadzili na murawę nowych zawodników. Szczecinianie mieli swoje szansę na podwyższenie wyników, lecz kilkakrotnie Koronę z opresji ratował bramkarz Łukasz Woźny. Pod koniec spotkania bramkę na 3:0 dla Pogoni dwa zdobył Alan Błajewski i było po meczu. Dla zespołu prowadzonego przez Pawła Pawlaczyka mecz ten był bardzo dobrym sprawdzianem przed zbliżającą się rundą wiosenną a-klasy. Przypomnijmy stuchowianie zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do prowadzącej Sparty Gryfice z dorobkiem 30 oczek.

Korona - Pogon II (28)

1/8 Pucharu Polski ZZPN: Korona Stuchowo – Pogoń II Szczecin 0:3
widzów:200

0:1 – Kapelusz
0:2 – Pogorzelczyk
0:3 – Błajewski

KORONA: Woźny – Putyrski (C)(Predygier), Cierlicki, Guster, Smela, Majer, Pałka B., Stogowski, Pałka K.(Kokot), Szwech (Pastuszak), Stranc (Tarnawski)

POGOŃ II: Rudnicki – Kosacki, Murawski (C), Koj, Jałoszyński, Kort, Bartoszewicz (Fijałkowski), Ouedraogo (Paczuk), Galoch, Pogorzelczyk (Błajewski), Kapelusz

Źródło:
Korona Stuchowo

Z Pucharem Polski ZZPN pożegnała się także Iskra Golczewo. Podopieczni Szymona Smerdla nie dali rady drużynie Hutnika Szczecin. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem remisowym. Druga część spotkania obfitowała w kartki i bramki. Ostatecznie zwycięska okazała się drużyna IV-ligowca.

Iskra Golczewo – Hutnik Szczecin 1:3
0:1 – 59′ – D. Grzywacz
0:2 – 76′ – M. Niedźwiecki
1:2 – 77′ – S. Madej
1:3 – 90’+5 – A. Ładziak (rzut karny)

kamienskie.info