Zdjęcie 039

21 stycznia 2014 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego odbył się IV Wojewódzki Przegląd Misteriów Bożonarodzeniowych Kamień Pomorski A.D. 2014. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kamieniu Pomorskim, Burmistrza Kamienia Pomorskiego Bronisława Grzegorza Karpińskiego oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Do zmagań konkursowych przystąpiło dziesięć szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Przedstawienia zostały zaprezentowane profesjonalnie, często z nowatorskim podjęciem tematu. Przegląd został w tym roku objęty honorowym patronatem przez:

  • Metropolitę Szczecińsko – Kamieńskiego ks. Abp. Andrzeja Dzięgę,
  • Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie Panią Marię Borecką,
  • Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Wojciecha Drożdża,
  • Burmistrzów i Wójtów powiatu kamieńskiego i gryfickiego.

Swoją obecnością organizatorów i uczestników przeglądu zaszczycił Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Pan Krzysztof Rembowski. W przedstawieniach uczestniczyło 360 uczniów oraz 26 opiekunów grup. Uczestnicy przeglądu:

  1. Szkoła Podstawowa w Jarszewie,
  2. Szkoła Podstawowa w Górkach,
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim,
  4. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim,
  5. Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie,
  6. Szkoła Podstawowa nr 14 w Szczecinie ,
  7. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesław Krzywoustego w Wolinie,
  8. Szkoła Podstawowa nr 48 im. WOP w Szczecinie,
  9. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie,
  10. Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 4 im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie.

Komisja konkursowa obradowała w składzie: p. Iwona Mirońska Gargas – instruktor teatralny, Studio Teatr Szczecin, p. Joanna Pieciukiewicz – dziennikarka i reżyserka telewizyjna, p. Paweł Majewicz – dyrektor Oddziału Wojewódzkiego w Szczecinie i Członek Rady Głównej Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana – przewodniczący.

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

  • Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie,
  • Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 4 im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie,
  • Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Górkach Pomorskich,
  • Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Jarszewie,
  • Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie.

Nagrodę Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego pana Wojciecha Drożdża otrzymała Szkoła Podstawowa im. Bolesław Krzywoustego w Wolinie.

Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Marii Boreckiej otrzymał zespół wokalny Promyczki Duszy Chrystusowej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.

Nagrodę Posła na Sejm RP pana Konstantego Oświęcimskiego otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.

Równorzędne nagrody Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi otrzymali:

  • Szkoła Podstawowa nr 48 im. WOP w Szczecinie – za przesłanie katechetyczne przedstawienia,
  • Szkoła Podstawowa w Górkach Pomorskich,
  • Aleksandra Bruszkowska – wokalistka ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.

Nagrodę Księdza Dziekana Dariusza Żarkowskiego za grę aktorską otrzymał Erwin Szczuczyński ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.

Nagrodę Dyrektora Kamieńskiego Domu Kultury za grę aktorską otrzymała Karolina Pęciak ze Szkoły Podstawowej w Jarszewie.

Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie otrzymały:

  • CZERWONE SKRZATY ze Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 4
    im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie,
  • Amelia Sobieraj ze Szkoły Podstawowej w Górkach (charakteryzacja).

Nagrodę pana Zdzisława Borucha – ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie.

Nagrodę pana Marka Maślaka otrzymała Tola Kubicka ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.

Nagrodę dla najlepszego  aktora otrzymał Radosław Mińko ze Szkoły Podstawowej nr 48 im. WOP w Szczecinie.

Nagrodę dla najlepszego wokalisty otrzymała Oliwia Jendrzejczak ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie.

Nagrodę dla najlepszej aktorki otrzymała Roksana Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.

Komisja wyłoniła 3 laureatów. Tytuł LAUREATA IV Wojewódzkiego Przeglądu Misteriów Bożonarodzeniowych Kamień Pomorski A.D. 2014 przyznano:

  • Szkole Podstawowej im. Bolesław Chrobrego w Golczewie,
  • Szkole Podstawowej nr 48 im. WOP w Szczecinie,
  • Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.

Ogromne podziękowania składamy sponsorom i fundatorom nagród IV Wojewódzkiego Przeglądu Misteriów Bożonarodzeniowych Kamień Pomorski A.D. 2014

  1. Dyrektorowi Oddziału Wojewódzkiego w Szczecinie i Członkowi Rady Głównej Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana p. Pawłowi Majewiczowi,
  2. Oddziałowi Miejskiemu Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Kamieniu Pomorskim,
  3. Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego p. Bronisławowi Grzegorzowi Karpińskiemu,
  4. Burmistrzowi Dziwnowa p. Grzegorzowi Jóźwiakowi,
  5. Burmistrzowi Wolina p. Eugeniuszowi Jasiewiczowi,
  6. Wójtowi Gminy Świerzno p. Krzysztofowi Atrasowi,
  7.  Burmistrzowi Golczewa p. Andrzejowi Danielukowi,
  8.  Wójtowi Gminy Rewal p. Robertowi Skraburskiemu,
  9.  Dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie p. Aldonie Kaczmarek,
  10. Radnemu Gminy Kamień Pomorski p. Michałowi Moskiewiczowi,
  11. Dyrektorowi Kamieńskiego Domu Kultury p. Stanisławowi Motyce,
  12. Proboszczowi Parafii pw. św. Ottona Księdzu Dziekanowi Dariuszowi Żarkowskiemu,
  13. Proboszczowi Parafii pw. św. M. Kolbe w Dziwnówku ks. w-ce dziekanowi Zbigniewowi Niemasikowi,
  14. Państwu Krystynie i Romualdowi Strukom: Sklep elektryczny „TOPIK” w Dziwnowie,
  15. Panu Dariuszowi Bojzanowi: Zakład Piekarniczo – Cukierniczy w Międzywodziu,
  16. Panu Wiesławowi Żelkowi: Ciastkarnia – Piekarnia w Kamieniu Pomorskim,
  17. Panu Stanisławowi Salankowi – Przewodniczącemu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kamieniu Pomorskim,
  18. Zespołowi Usług Projektowych i Inwestycyjnych MOTW w Kamieniu Pomorskim,
  19. Panu Zdzisławowi Boruchowi – Zarządzanie Nieruchomościami,
  20. Panu Markowi Maślakowi,
  21. Panu Mirosławowi Majcherowi,
  22. Panu Stanisławowi Kryńskiemu,
  23. Państwu Bernadecie i Markowi Ananiczom,
  24. Państwu Agnieszce i Piotrowi Hołubom.

źródło:
Do publikacji przekazał: Grzegorz Czerwiński – koordynator konkursu
Zdjęcia: Dział Promocji UM