dziwnow pl (39)

8 kwietnia 2014r. Publiczne Przedszkole „Promyk Słońca” w Dziwnowie po raz dziewiąty zorganizowało turniej sportowy dla sześciolatków. Do sportowej rywalizacji swoje drużyny wystawiły następujące placówki:

1. Przedszkole Miejskie „Morskie Skarby” z Międzyzdrojów

2. Przedszkole Publiczne nr 2 z Kamienia Pomorskiego

3. Przedszkole Publiczne im. Sindbada Żeglarza z Niechorza

4. Przedszkole Publiczne przy Zespole Szkół Sportowych z Rewala

5. Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego z Kołczewa

6. Publiczne przedszkole „Promyk Słońca” z Dziwnowa

Najliczniejszą reprezentację wystawiło przedszkole z Międzyzdrojów. Pod opieką p. Elwiry Korcz, p.Edyty Piekarskiej, p. Adrianny Tiks, p. Joanny Sawickiej, p. Beaty Gołdy, p. Ireny Cader oraz p. Jolanty Milewskiej przyjechało 70 dzieci. Przedszkole z Kamienia Pomorskiego reprezentowało 34 dzieci pod opieką p. Franciszki Zając, p. Beaty Filipek, p. Anity Kupczyk, Jadwigi Szybiak, p. Iwony Lisieckiej i p. Urszuli Szczęch – Rybakowskiej. Ze Szkoły Podstawowej z Kołczewa przyjechało do Dziwnowa 21 dzieci pod opieką p. Małgorzaty Czajkowskiej i p. Brygidy Imielskiej. Połączone siły przedszkola z Rewala i przedszkola z Niechorza wystawiło 22 osobową drużynę pod opieką p. Bożeny Tomeckiej i p. Natalii Frydrych. Drużyna gospodarzy liczyła 28 dzieci pod opieką p. Izabeli Łyjak, p. Jolanty Ratajskiej i p. Grażyny Świderek.

Wszystkich uczestników turnieju, zaproszonych gości oraz zgromadzonych na trybunach rodziców i sympatyków przedszkolaków przywitała dyrektor Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie p. Renata Klimowicz wraz z prowadzącymi turniej p. Zenonem Kozłowskim i p. Bożeną Zajączkowską. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał burmistrz Dziwnowa p. Grzegorz Jóźwiak.

Sześciolatki sprawdziły swoje umiejętności w 9 konkurencjach sportowych: rzut woreczkiem na odległość, wyścigi raków, rzut krążkiem do celu poziomego, toczenie piłki slalomem, mini tor przeszkód, skoki w workach, wyścig z piłką pingpongową na łyżce, wyścig w podawaniu piłki górą, tor przeszkód.

Dziesiątą konkurencją był rzut beretem w wykonaniu wybranych nauczycielek z każdej drużyny. Dwukrotnie również odbył się Quiz, w którym dzieci miały możliwość wykazania się wiedzą na temat olimpiady zimowej w Sochi.

Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem starały się jak najlepiej wypaść w każdej  konkurencji. Do sportowej rywalizacji zawodników zagrzewali zgromadzeni na trybunach kibice. Najbardziej zorganizowaną i wyróżniającą się grupą byli kibice przedszkola z Dziwnowa i z Kamienia Pomorskiego. Widać i słychać było, że dobrze bawią się dopingując z zaangażowaniem nie tylko swoje pociechy, ale wszystkie drużyny. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało Jury pod przewodnictwem p. Franciszki Zająć- dyrektora Przedszkola Publicznego nr 2 z Kamienia Pomorskiego.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu punktacji Jury podało ostateczną klasyfikację drużyn :

I miejsce Przedszkole Publiczne nr 2 z Kamienia Pomorskiego – 46 pkt.

II miejsce Publiczne Przedszkole „Promyk Słońca” z Dziwnowa – 40 pkt.

III miejsce Przedszkole Miejskie „Morskie Skarby” z Międzyzdrojów – 31 pkt.

IV miejsce Przedszkole Publiczne przy Zespole Szkół Sportowych z Rewala i Przedszkole Publiczne im. Sindbada Żeglarza z Niechorza – 30 pkt.

V miejsce Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego z Kołczewa – 25 pkt.

Finałem turnieju była dekoracja wszystkich drużyn. Każda placówka otrzymała puchar oraz dyplom, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale. Dekoracji dokonał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Dziwnowa p. Piotr Sokół oraz przybyli na turniej radni Rady Miejskiej. Uśmiechnięte buzie dzieciaków świadczyły o tym, że miło spędziły z nami czas i dobrze się bawiły.

Dyrektor oraz pracownicy Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie serdecznie dziękują : pracownikom MOSiK-u w Dziwnowie, p. Zenonowi Kozłowskiemu, a także dyrektorowi oraz uczniom z Gimnazjum Publicznego „Pomerania” w Dziwnowie, za pomoc i wsparcie przy organizacji turnieju.

Tym samym IX Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy Sześciolatków przeszedł do historii.

źródło:
dziwnow.pl