Obchody inauguracyjne 740-lecia (40)

Koncert Baltic Neopolis Quartet, występ uczniów ze Szkoły nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim czy pokaz tańców historycznych – to tylko kilka z atrakcji przygotowanych przez Gminę Kamień Pomorski w ramach obchodów 740-lecia nadania praw miejskich Kamieniowi Pomorskiemu. Po części artystycznej nastąpiło zasadzenie dębu świętego Jana Pawła II, honorowego obywatela Kamienia Pomorskiego.

Obchody inauguracyjne 740-lecia (52)

Świętujemy jubileusz, okrągłą rocznicę nadania praw miejskich, ale jesteśmy już właściwie w okresie, w którym rozpoczyna się świętowanie, wigilia kanonizacji dwóch papieży, w tym honorowego obywatela Kamienia Pomorskiego, św. Jana Pawła IIpowiedział do zgromadzonych Bronisław Karpiński.

Mieliśmy tu spotykać się w styczniu, spotykamy się w tę noc przed jego kanonizacją. Jak mówił wczoraj kardynał Dziwisz, jest to kanonizacja wszech czasów, już więcej takiego wydarzenia nie będzie. Jest to dla nas wielka radość. Mogę powiedzieć z takim otwartym sercem, że Jan Paweł II jest obecny w tym mieście, czuć jego duchowość, jego serce powiedział do zgromadzonych ks. Daniel Sacik.