fot. UM w Miedzyzdrojach

12 kwietnia 2014 roku w sali gimnastycznej Gimnazjum w Międzyzdrojach zorganizowano Jarmark Wiosenny. To już druga odsłona jarmarku przygotowanego przez Stowarzyszenie Archeozdroje, Miejską Biblioteką Publiczną oraz Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach.

Swoje produkty prezentowali zaproszeni goście oraz odtwórcy historyczni i m.in. stowarzyszenia działające na terenie gminy Międzyzdroje. W sali gimnastycznej można było podziwiać ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, kartki świąteczne, ozdobne, kolorowe jaja wielkanocne oraz wiele pięknych stroików na świąteczny stół. Można było także skorzystać z dobrej wróżby i nabyć biżuterię.

fot. UM w Miedzyzdrojach

Goście odwiedzający Jarmark Wiosenny mogli spróbować świątecznych wypieków, ciast, ciasteczek i babeczek. Były nawet owoce lane w czekoladzie. Były stanowiska na których można było dużo dowiedzieć się bardzo dużo o średniowiecznych wojach, średniowiecznym rzemiośle, wyrobie serów, pszczelarstwie i bartnictwie, rybactwie. Technikum Leśne w Benicach przedstawiło ofertę edukacyjną. Można było poznać działania lokalnego centrum wolontariatu czy też zobaczyć jak funkcjonuje harcerstwo w Międzyzdrojach.

Jednym z elementów Jarmarku Wiosenne było prowadzenie zbiórki środków na rzecz pomocy dla Ukrainy, której inicjatorem była radna miejska Dorota Sielewicz.

fot. UM w Miedzyzdrojach

Przed wejściem na salę, średniowieczni rycerze częstowali odwiedzających podpłomykami z paleniska. Pan Ryszard Piątkowski ze swoim koniem powoził po mieście gości jarmarku.

Jarmark Wiosenny otworzyły o godzinie 10.00 zuchy i harcerze z Międzyzdrojów, gdzie zaprezentowali widzom swój harcerski ceremoniał w formie porannego apelu obozowego. Zaraz po harcerzach młodzież z klubu „Gimsport” wykonała pokaz walk zapaśniczych. Grypa „Capoira” ze Świnoujścia zaprezentowała pokaz sztuki walki połączonej z tańcem.

O godzinie 13.00 umilał czas zespół śpiewaczy „Bryza”, który zaśpiewał i zagrał swoje najwspanialsze piosenki i utwory muzyczne. Po występie odbyły pokazy na których można było nauczyć się tańca. Później dla chwili relaksu można było między sobą powalczyć na miecze i topory.

IMG_7714

Na koniec o godzinie 16.00 uczniowie Gimnazjum nr 1 pod przewodnictwem Pani Doroty Sielewicz przedstawili genezę historyczną narodu ukraińskiego, którą uświetnili wykonując piosenki w języku ukraińskim.

Głównym darczyńcą Jarmarku był: Bank BGŻ.

Wszystkim osobom wspierającym, dzięki którym Jarmark Świąteczny mógł się odbyć, bardzo serdecznie dziękujemy. Zapraszamy Państwa do udziału w naszych imprezach. W grudniu odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Świątecznego 2014. Przed nami sezon letni, szykujemy dla Państwa nowe atrakcje.

źródło:
Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
fot. Miejska Biblioteka Publiczna