Jasełka należą do najpiękniejszych tradycji rodzimej kultury, dlatego co roku grudniową porą, odbywa się w Szkole Podstawowej we Wrzosowie spotkanie Jasełkowo – Opłatkowe. Wieczorem 20 grudnia o godz. 17.00 uczniowie odegrali przedstawienie związane z Bożym Narodzeniem, którego treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisek Heroda.

W części artystycznej wystąpił chór szkolny, pod kierunkiem Pani Dyrektor Ewy Jakubiec, który odśpiewał wiele pięknych kolęd i pastorałek. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością liczne grono zaproszonych gości oraz mieszkańców wsi Wrzosowo i okolic. Młodzi wykonawcy oraz nauczyciele usłyszeli sporo miłych słów i podziękowań ze strony publiczności.

Mieszkańcy byli wzruszeni głębią treści jaka została przekazana w tym bardzo tradycyjnym wykonaniu. Wszyscy zgromadzeni, dzieląc się opłatkiem złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Inscenizację obejrzano przy słodkich i pachnących cynamonem wypiekach. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały prezenty, które wręczył im sam Święty Mikołaj.

Uroczystość przygotowali: Ksiądz Zbigniew Niemasik, Arletta Sobczak, Agnieszka Staniszewska i Elżbieta Gieroń.

UMiG Kamień Pomorski