10421443_784154921657355_5934831933661382425_n

Wigilia niestety nie dla wszystkich upłynęła spokojnie. 24 grudnia strażacy z OSP Golczewo otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze łączącej Golczewo z Wysoką Kamieńską. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby. Na miejsce zadysponowano średni wóz ratowniczo-gaśniczy.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zauważyliśmy działające już jednostki OSP Wysoka Kamieńska (SLRt) oraz zastęp JRG PSP Kamień Pomorski (SLRt) – powiedział nam jeden ze strażaków.

Z przeprowadzonego wstępnego rozpoznania wynikło iż kierujący pojazdem marki Volkswagen T4 stracił panowanie nad pojazdem najeżdżając na pobocze po czym wjechał wprost do rowu.W wyniku zdarzenia obrażeń doznała dwójka pasażerów – kobieta i mężczyzna. Mężczyzna doznał obrażeń głowy oraz barku, natomiast kobieta doznała urazu klatki piersiowej. Pozostałe osoby nie wymagały opieki medycznej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym w zdarzeniu, którzy zostali przekazani zespołom ratownictwa medycznego.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godziny 20 na wysokości Kretlewa dachował samochód. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

kamienskie.info / źródło: OSP Golczewo