IMG_0014

13 marca w promienna słoneczna pogodę bibliotekę odwiedziła grupa „Gumisiów” z przedszkola „Promyk Słońca”, celem wizyty była promocja zdrowego odżywiania się i prowadzenia zdrowego tryby życia. Dzieci wysłuchały bajki o „Piotrusiu co zjadł za dużo cukierków”, następnie po krótkiej dyskusji na temat zdrowej i niezdrowej żywności, na odpowiednio oznaczonych tackach segregowały produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe.

IMG_0016

Wśród zdrowych produktów, był też miód – dzieci w zabawie „ciepło – zimno” poszukiwały ukrytego słoika miodu. A po wspólnej zabawie nastąpiła degustacja miodu, którym polane zostały wafle -mmm pychotka, wszystkim bardzo smakowało i nawet nie przeszkadzały klejące „łapki” i buźki.

IMG_0074

Dzieci zapoznały się także z bajką „Chory Kotek” Stanisława Jachowicza, na podstawie tej bajki odbyło się przedstawienie w którym bardzo chętnie brały udział nasze dzieci: był chory Kot, Pan Doktor, Myszki i ptaszki.

IMG_0087

Dzieci były bardzo zadowolone z lekcji o zdrowym jedzeniu, wyszły uśmiechnięte i pewne siebie – i jak by ktoś miał problem z tym co jest zdrową żywnością a co nie – to bez problemu może uzyskać odpowiedź zwracając się do „Gumisiow”, one nawet wiedzą czy „Nutella” jest zdrowa czy nie. Dzieci obiecały, ze już za tydzień do nas wrócą z Panią Bożenką i Panią Jolą i już nie możemy się doczekać, ciekawe nad czym te „Gumisie” będą znowu u nas pracowały razem z nami, a pomysły i wyobraźnie mają, ze ho ho.

źródło:
Biblioteka w Dziwnowie