1

W ubiegłym tygodniu, w piątek – 27 grudnia jubileusz 97. urodzin obchodziła Pani Felicja Sielach z Wisełki. Z tej okazji, już kolejny raz życzenia Jubilatce przebywającej w Zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym NZOZ „Zdrowie” w Międzywodziu złożył osobiście Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz w towarzystwie przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Frankowskiego.

Pani Felicja była bardzo zaskoczona i wzruszona wizytą. Eugeniusz Jasiewicz wraz z Janem Frankowskim składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczyli kwiaty i drobny upominek oraz życzyli wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Z uwagi na to, że wizyta odbyła się w porze obiadu, obecni przy życzeniach pensjonariusze i pracownicy ośrodka wspólnie z Burmistrzem i Przewodniczącym Rady odśpiewali Jubilatce tradycyjne 100 Lat !!!

2

Felicja Sielach urodziła się 27 grudnia 1916 r. w miejscowości Kąty Goździejewskie w powiecie mińskim na Mazowszu. Pierwszy mąż Pani Felicji został w czasie II wojny światowej wywieziony na roboty przymusowe do Niemiec, gdzie zmarł. Po wojnie Jubilatka poznała w Wesołej pod Warszawą drugiego męża Jerofieja – frontowego żołnierza Wojska Polskiego, z którym po jego demobilizacji przyjechali na ziemię wolińską do Domysłowa gdzie objęli gospodarstwo rolne. Pan Jerofiej Sielach oprócz prowadzenia gospodarstwa rolnego udzielał się społecznie, między innymi był radnym w Wolinie. Po śmierci męża w 1988 roku sprzedała gospodarstwo i kupiła domek w Wisełce.

Pani Felicja wspólnie z drugim mężem wychowali jednego syna i dochowała się wnuka, który mieszka w jej domu w Wisełce. Jubilatka po ciężkim urazie i przebytej operacji – od 2,5 roku przebywa w Zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym NZOZ „Zdrowie” w Międzywodziu, bardzo chwaląc warunki tam panujące i opiekę personelu.

Drogiej Jubilatce życzymy 150 lat!

źródło:
UM w Wolinie