To było wyjątkowe popołudnie dla parafian z Dziwnówka. W tamtejszej parafii pw św. Maksymiliana Marii 25-lecie swojej posługi kapłańskiej obchodził wicedziekan kamieńskiego dekanatu ks. prob. Zbigniew Niemasik. Na mszy pojawiła się rodzina księdza, parafianie oraz najbliżsi przyjaciele.

Nasze dzisiejsze zgromadzenie wokół Chrystusowego ołtarza tej świątyni ma szczególny powód. Nade wszystko jest to 25. rocznica święceń kapłańskich. Przy tej okazji zostały też wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II. Głębia naszego spotkania ujawnia się w perspektywie wiary. W jej świetle można dostrzec jej bogactwo, a tworzą je dwa wymiary – dziękczynny i wspierający. Rocznica to uroczystość dziękczynna. Owe dziękczynienie Bogu jest zadaniem nie tylko dla ks. Zbigniewa, ale także wspólnoty wiernych, zarówno tych wśród których pełniłeś pasterską misję, jak i tych wśród których teraz przebywasz i posługujesz. Każda ze stron ma za co dziękować Bogu z racji tego jubileuszowego wydarzenia – podkreślał biskup Henryk Wejman.

Urodzony 6 sierpnia 1965 roku ks. Zbigniew Niemasik został wyświęcony 6 czerwca 1992 roku przez nieżyjącego już arcybiskupa Mariana Przykuckiego.