kino

To dla Gryfic, które od blisko 10 lat próbują budować swoją nową markę, przełom. Nowoczesny kompleks Kapitol z salą kinową na 200 miejsc, kręgielnią, eleganckim barem Bistro i restauracją, gdzie serwowane będą przysmaki kuchni całego świata otwiera podwoje już w najbliższy piątek, 25 stycznia. Pierwsze projekcje zaplanowano na sobotę.

Sala kinowa na 200 miejsc (pokazy m.in. w technologii 3D),wytworne foyer, gdzie można odpocząć chwilę po emocjonującym seansie, urządzone w monochromatycznej bieli, czerni z akcentami srebra, kręgielnia, bar bistro i restauracja – tak wygląda nowoczesny kompleks kina Kapitol, które zostanie otwarte w najbliższy piątek, 25 stycznia. Tego dnia, mieszkańcy Gryfic i nie tylko będą mogli zwiedzić kompleks. – Zapraszamy w godzinach od 14.00 do 16.00 na symboliczną lampkę szampana i spacer po obiekcie – to dla dorosłych. Dla najmłodszych przygotowaliśmy zabawy z clownem, malowanie buziek i wiele niespodzianek – mówi Joanna Butyńska, dyrektor kina Kapitol.

Pierwsze projekcje zaplanowano na sobotę. W południe będzie to bajka dla maluchów. Po godzinie 17.00 pierwszy pokaz filmu Hobbit: Niezwykła Podróż. Od poniedziałku, kino będzie miało już stałą ramówkę godzinową.

Budowa Kapitolu była nie lada wyzwaniem. Koszt przedsięwzięcia to około 7 milionów złotych. Budynek stanął w miejscu dawnego kina przy ul. Niepodległości. Stylistyką nawiązuje do sąsiednich obiektów, ale przynosi do miasta zupełnie inną jakość. – Wreszcie nie będziemy się czuć jak na prowincji, z której do większego miasta jedzie się na tzw. kulturę – mówią gryficzanie. To potężne przedsięwzięcia realizuje spółka, w skład której wchodzą m.in zięć Janusza Zalewskiego, współwłaściciela kompleksów sanatoryjno – wypoczynkowych Sandra SPA w Pogorzelicy i Karpaczu, jak i on sam.

Marzena Domaradzka