marina_kamien_pomorski_1

Władze Kamienia Pomorskiego złożyły sprawozdanie z wykonania budżetu za miniony rok 2013. Możemy się z niego dowiedzieć m.in., ile gmina dołożyła do działalności kamieńskiej mariny, w pierwszym pełnym roku funkcjonowania po oddaniu nowego portu jachtowego.

W dziale „turystyka” wskazano poniesione nakłady finansowe w wysokości 882.311,09 zł. Jak informuje burmistrz w tym dziale mieszczą się wydatki na marinę dotyczące między innymi:

– naprawy monitoringu – 11.931,00 zł.;

– wydatków związanych z zarządzaniem portem jachtowym – 609.091,02 zł.;

– składek na Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną – 126.392,29 zł.;

– dokapitalizowania spółki MARINA na realizację projektu „Modernizacja Mariny Kamień Pomorski – etap II” – 72.800,00 zł.;

– montażu systemu alarmowego – 4.981,23 zł.

Prezesem Spółki zarządzającej portem jest Edyta Matelska. Do końca czerwca Spółka jest zobowiązana do złożenia sprawozdania z działalności finansowej wtedy też poznamy wszystkie dochody i wydatki Spółki.

W dzisiejszym wydaniu Głosu Szczecińskiego znajdziecie Państwo wywiad z Mateuszem Stodulskim żeglarzem, kapitanem SPUTNIKA II wyruszającym z żoną Karoliną Stodulską w rejs dookoła świata. Pasjonat żeglarstwa ocenił też działalność kamieńskiej Spółki z o.o. Marina Kamień Pomorski zarządzającej portem jachtowym.

„(…) Czy jest szansa, że nowa marina spowoduje popularyzację żeglarstwa wśród miejscowych?

Powinno tak się stać i są ku temu wszelkie przesłanki. Marina jest dosyć nowoczesna, pojemna i posiada niezłą infrastrukturę, łącznie miejscami do całorocznego postoju jachtów, poza tym ma świetnych bosmanów jednak uważam, że jest to potencjał wciąż niewykorzystany. Kamieńskie władze traktują miejscowych żeglarzy i marinę czysto instrumentalnie i po macoszemu. Nie liczą się z pomysłami i inicjatywą żeglarzy i traktują marinę jako swoją tubę propagandową. Szkoda, bo marina jest w tej chwili kiepsko zarządzana i wykorzystywana tylko w niewielkiej części, przez co wszyscy mieszkańcy gminy muszą do niej dopłacać. Poza tym kamieńskie władze skłóciły i podzieliły ostatnio lokalne środowisko żeglarskie, co nam – wolontariuszom mocno utrudnia działalność. Jacht Klub Kamień Pomorski, który od lat z sukcesami szkolił młodzież i pozyskiwał dla miasta imprezy rangi Mistrzostw Europy, a ostatnio nawet Mistrzostw Świata, musi się borykać z szykanami i przeszkodami ze strony miasta i mariny. Szkoda, ale widocznie w tym środowisku posiadanie ambicji i talentu jest źle widziane. (…)”

kamienskie.info