fot. Marek Kukiel

fot. Marek Kukiel

Bardzo dobre położenie jeżeli chodzi o granice miasta, duża ilość działek do wyboru to atuty, które w ocenie burmistrza spowodują, że podstrefa ekonomiczna w Kamieniu Pomorskim niebawem przyciągnie pierwszych przedsiębiorców.

Wiemy, że strefa jest wysoko oceniana ze względu na jej walory, m.in. znajdującą się bocznicę. Działki są do wyboru, musiałaby się stać jedna ważna dobra rzecz, pozytywna decyzja na temat inwestowania w podstrefie.stwierdził podczas ostatniej sesji Bronisław Karpiński

Podstrefa ekonomiczna w Kamieniu Pomorskim będzie składać się z trzech kompleksów w obrębie ewidencyjnym Miłachowo o powierzchni 44,8 hektara. Grunty, na których ma zostać utworzona Strefa należą do Skarbu Państwa w zasobie Agencji Nieruchomości Rolnej.

Zobacz także: Czy w Kamieniu powstanie strefa aktywności gospodarczej?

Na barki gminy spadnie sfinansowanie przyłączy wodociągowych z ulicy Wolińskiej i Szczecińskiej oraz kanalizacyjnych z oczyszczalni w Mokrawicy, których szacunkowy koszt wyniesie łącznie 1 mln 75 tys. zł. Zgodnie z rozporządzeniem przyłącza gazowe i energetyczne mają zostać doprowadzone przez operatorów ENEA, GAZ ENERGIA.

Jak czytamy w dokumencie sporządzonym dla Prezesa Rady Ministrów, grunty zaliczane są przez Agencję Nieruchomości Rolnych do szczególnie atrakcyjnych inwestycyjnie. Urzędnicy ministerialni szacują, że przy nakładach inwestycyjnych rzędu 378 mln zł, na kamieńskiej podstrefie może powstać 1613 nowych miejsc pracy.

kamienskie.info

Czy uważasz, że w Kamieniu Pomorskim powstaną niebawem nowe zakłady pracy?

Zobacz wyniki