Kamil Bednarek fot. Youtube

Kamil Bednarek fot. Youtube

Po koncertach Damiana Ukeje i występie Martyny Jakubowicz, właściciel restauracji „Herbowa” Maciej Zieliński postanowił zapewnić mieszkańcom kolejną nie lada atrakcję. 23 lutego właśnie w Herbowej w Golczewie odbędzie się koncert Kamila Bednarka z zespołem.

Kamil Bednarek urodził się 10 maja 1991 roku w Brzegu. W 2008 roku wspólnie z przyjaciółmi założył zespół Star Guard Muffin. Rok później ukazał się ich debiutancki minialbum „Ziemia Obiecana”.

W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu „Mam talent!”. Bez problemu przeszedł przez kolejne etapy i wystąpił w finale. Zajął drugie miejsce.

W listopadzie na rynku muzycznym pojawiła się pierwsza płyta Kamila i zespołu pt. „Szanuj”. W kwietniu 2011 roku Star Guard Muffin wyjechał na Jamajkę, gdzie w studiu Tuff Gong w Kingston zarejestrował minialbum „Jamaica Trip”.

Jakiś czas później, z powodu odejścia basisty – Kuby Wojciechowskiego i gitarzysty Szymona Chudego, zespół podjął decyzję o zawieszeniu. Kamil postanowił kontynuować działalność artystyczną z udziałem Piotra Bielawskiego, Radosława Szyszkowskiego, Piotra Stanclika i Macieja Pilarza. 28 listopada 2012 roku ukazał się pierwszy album zespołu w nowym składzie zatytułowany „Jestem…”.

kamienskie.info