47 Ronin

Kamieński Dom Kultury zaprasza na seanse filmowe 06 luty 2014 roku (czwartek) Sala Widowiskowa KaDeKu, Kamień Pomorski ul. Wolińska 9.

„Skubani 3D” – bajka dla dzieci – godzina 8.30 i 15.30, Animowany/ familijny, cena biletu: 15 zł normalny, 13 zł grupowy (15 osób i powyżej), czas trwania: 91 minut, zwiastun:

Opis: Nagrodzony Oscarem producent „SHREKA” zaprasza na szaloną podróż w czasie w towarzystwie dwóch niedopasowanych indyków, które sprawią, że już żaden człowiek nie zrobi im koło pióra. Przezabawna animowana komedia o ptakach, które zamierzają zmienić bieg historii i sprawić, że indyki na zawsze znikną z ludzkiego jadłospisu. Ich motto to: INDYKA NIKT NIE TYKA! Jake i Reggie pochodzą z zupełnie odmiennych indyczych środowisk — jeden jest indykiem z wyższych sfer, a drugi ze zwykłego kurnika. Będą musieli jednak przezwyciężyć dzielące ich różnice i połączyć siły, bo historia stawia przed nimi wielkie wyzwanie. Muszą cofnąć się w czasie i tak namieszać w dziejach drobiu, aby indyk odtąd jawił się nie jako największy przysmak, ale najlepszy przyjaciel człowieka. W polskiej wersji językowej m.in. Piotr Fronczewski i Cezary Pazura!

„Biegnij, chłopcze, biegnij” – godzina 10.30

Dramat/ historyczny/ edukacyjny, cena biletu: 12 zł normalny, 10 zł grupowy (15 osób i powyżej), czas trwania: 100 minut, zwiastun:

Opis: Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia chłopca, który nigdy nie stracił nadziei i dokonał rzeczy niemożliwych.

Niesamowita i wzruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę. Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara Pepe Danquart. W międzynarodowej obsadzie plejada gwiazd polskiego kina. W roli głównej, zagranej wspólnie z bratem-bliźniakiem Andrzejem, Kamil Tkacz, którego debiut w głośnym i wielokrotnie nagrodzonym „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy zachwycił cały świat. „Biegnij, chłopcze, biegnij” to ekranizacja przetłumaczonego na 15 języków bestsellera Uriego Orleva.

„47 Roninów 3D” – godzina 17.30

Fantasy/ akcja/ dramat, cena biletu: 15 złotych, czas trwania: 119 minut, zwiastun:

Opis: Megaprodukcja pokazująca przepiękną historię Japonii, wielki powrót Keanu Reevesa!

Film oparty na legendarnej historii 47 roninów z początku XVIII wieku.  Grupa samurajów przez rok planowała zemstę za śmierć swojego pana na urzędniku sądowym. Winni morderstwa, zgodnie z kodeksem bushido, popełnili grupowe seppuku. Do dziś uważani są za bohaterów narodowych, symbol walki o sprawiedliwość nawet za cenę życia.

„Pod Mocnym Aniołem” – godzina 20.00

Dramat, cena biletu: 12 zł, zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=bT6k_1ej92A

Opis: Wojtek Smarzowski („Drogówka”, „Wesele”, „Róża”, „Dom zły”) wraz ze stale współpracującą z nim plejadą gwiazd – m.in. Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel, Julia Kijowska, Arek Jakubik i Kinga Preis – powraca na ekrany kin z wstrząsającą opowieścią o nałogu i usilnych próbach uwolnienia się od niego.

Scenariusz filmu oparty na bestsellerowej powieści Jerzego Pilcha pod tym samym tytułem.

Jerzy, pisarz uzależniony od alkoholu, zaczyna wierzyć, że nie jest za późno, by wydostał się z nałogu. W tym samym czasie zakochuje się w młodej dziewczynie i czuje, że ma dla kogo żyć. Nie wytrzymuje długo w swoim postanowieniu i w barze Pod Mocnym Aniołem kolejny raz zaczyna picie. W końcu trafia na oddział intensywnej terapii, a stamtąd na kolejny odwyk. Lekarz zaleca barwnej galerii pacjentów terapię polegającą na spisywaniu i wspólnym czytaniu opowieści traktujących o czasach, w których pili. Swoje zabawne, a częstokroć wstrząsające historie przywołują: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni pacjenci. Tylko miłość może wszystko ocalić.

Kamieński Dom Kultury prowadzi rezerwację biletów na seanse poranne, natomiast rezerwację biletów na seanse popołudniowe prowadzi Kino Orange pod numerem telefonu: 22 357 85 00 lub e-mail: rezerwacje@kinoorange.pl

Projekt opracowany przez KINO ORANGE