Starostwo Powiatowe fot. kamienskie.info

O zatrudnieniu pani Urszuli Pyzik bez wymaganego prawem konkursu na wolne stanowisko urzędnicze w Wydziale Budownictwa, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, pisaliśmy na początku października ubiegłego roku. Według informacji przekazanej radnym przez starostę Kiryluk po naszym artykule pt. „Polityka kadrowa czy kolesiostwo? Znasz władzę jest ci łatwiej!”, konkurs jest w przygotowaniu.

Mamy luty roku następnego. Sprawa nie drgnęła. Pani Pyzik nadal pracuje na stanowisku inspektora w Starostwie. Nielegalnie, bez konkursu. Wie o tym kierownictwo Urzędu, radni oraz sama pani Pyzik. W Biuletynie Informacji Publicznej nie ukazało się ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze. W ustawie o pracownikach samorządowych czytamy:„ Nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym na kierownicze stanowiska urzędnicze, jest otwarty i konkurencyjny.”

Zobacz także: „Polityka kadrowa czy kolesiostwo? Znasz władzę jest ci łatwiej!”

W październiku, pytaliśmy w Starostwie o sposób zatrudnienia Pani Pyzik. „Pani Pyzik nie jest zatrudniona na zastępstwo a jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę”- mówił nam wówczas wicestarosta Drozdowicz. Na pytanie dlaczego nie odbył się konkurs na stanowisko, poinformował, iż to pytanie nie do niego, gdyż to starosta odpowiada za politykę kadrową i to ona zatrudniła panią Pyzik.

Pani Pyzik pracowała w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach. Próbowaliśmy poznać powód jej zwolnienia. Katarzyna Kutereba – Gnitecka zastępca burmistrza Międzyzdrojów była w październiku  oszczędna w słowach. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić Urszula Pyzik została zwolniona bez obowiązku świadczenia pracy w czasie wypowiedzenia.

Od kilku dni próbujemy skontaktować się ze starostą, aby dowiedzieć się dlaczego od czterech miesięcy łamie prawo. Beata Kiryluk w piątek przez cały dzień była niedostępna, ze względu na obecność na konferencji „Fundusze Unijne w nowej perspektywie 2014-2020”. Z kolei dziś, jak poinformowano nas w sekretariacie starosta miała spotkanie.

kamienskie.info