IMG_1110

W dniu 14 marca 2014r. w budynku PSOUU na ulicy Garncarskiej 4 w Kamieniu Pomorskim, odbył się koncert muzyki klasycznej. W koncercie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych: Weronika Wasicka, Paweł Bagiński, Karolina Szymkowiak, Agnieszka Surażyńska, oraz student Akademii Sztuki w Szczecinie Mateusz Sawicki, pod opieką starszego wykładowcy Ewy Ruszały i dr hab. Dariusza Samóla. Dariusz Samól, jest światowej sławy saksofonistą.

IMG_1115

Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Czechach, Belgii, Holandii, na Łotwie. Jako solista koncertował z Filharmonią Dolnośląską, Filharmonią Pomorską, Tarnowską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Camerata Nova, Orkiestrą AM we Wrocławiu, Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie, Filharmonią Toruńską, Łomżyńską Orkiestrą Kameralną. Brał udział m.in. w Światowych Kongresach Saksofonowych w Minneapolis (USA) i St Andrews (Szkocja), Forum Muzyki Współczesnej w Warszawie, Festiwalu im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Laboratorium Muzyki Współczesnej w Warszawie. Jako Guest Artist występował i prowadził lekcje mistrzowskie w Arizona State University, Northern Arizona University, University Texas Pan – American-University of Southern Mississippi. Dokonał wielu prawykonań muzyki polskiej i zagranicznej. Nagrał płyty z muzyką współczesną (Polska Muzyka Saksofonowa – dzieła wybrane) oraz z transkrypcjami polskiej muzyki romantycznej (Romantyczne Impresje). Wydał książkę, której treść penetruje historię polskiej twórczości na saksofon od jej początków do współczesności (Muzyka saksofonowa w twórczości polskich kompozytorów).

IMG_1143

Na widowni zasiedli licznie zgromadzeni goście, m.in. Niepubliczne Przedszkole „Kajtuś’’, Słuchacze Uniwersytetu III Wieku, Warsztat Terapii Zajęciowej, Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno Wychowawczy, Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Przedszkole Integracyjne oraz mieszkańcy Kamienia Pomorskiego. Wielką niespodzianką dla przybyłych gości, był występ Grzegorza Śereckiego, uczestnika Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zagrał on dwa piękne utwory na wibrafonie.

źródło:
Organizator