Szmytka

20 ze 150 przedsiębiorców na dwa dni przed imprezą zadeklarowało swoją obecność na organizowanym w czwartek Międzynarodowym Spotkaniu Gospodarczym – „Inwestuj w Kamieniu Pomorskim”. Przypomnijmy na imprezę przeznaczono 46.700 zł. W rozmowie z naszą redakcją jeden z organizatorów tłumaczy, że cały czas wpływają zgłoszenia – Konferencja ma charakter otwarty więc liczba uczestników może się zmienić w każdej chwili – powiedział Waldemar Predko.

O imprezie dowiedzieliśmy się zaledwie miesiąc temu wraz z projektem uchwały przedstawionym radnym do akceptacji o przyznaniu ponad 46 tys. zł na ten cel. Jak poinformował wówczas na sesji zastępca burmistrza, konferencja ma trwać jeden dzień. Organizatorem jest gmina, natomiast koszty pokryje spółka akcyjna z większościowym udziałem Skarbu Państwa – Zarząd Portu Szczecin – Świnoujście, nad którą nadzór sprawuje Minister Skarbu – Włodzimierz Karpiński.

Konferencja odbędzie się 21 sierpnia. Zostało wysłane około 150 zaproszeń do różnego rodzaju firm oraz podmiotów gospodarczych funkcjonujących zagranicą. Do 8 sierpnia te podmioty mają potwierdzić swoją obecnośćtłumaczył podczas ostatniej sesji Andrzej Jędrzejewski.

Jak czytamy w przesłanym dziś komunikacie prasowym, „Celem Spotkania jest promowanie terenów inwestycyjnych w Gminie Kamień Pomorski, które w marcu 2014 r. zostały włączone do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jako dogodnych miejsc do lokowania biznesu oraz korzyści płynących z inwestowania w Województwie Zachodniopomorskim.”. Dziś poznaliśmy też program czwartkowej konferencji.

Międzynarodowe Spotkanie Gospodarcze – „Inwestuj w Kamieniu Pomorskim”

9:00 – 10:30 Transfer Szczecin- Kamień Pomorski (wyjazd o godz. 9:00 spod Hotelu RadissonBlu, pl. Rodła 8)

10:30 Rejestracja uczestników

11:00 „Kamień Pomorski – Miasto Gmina na 6” – prezentacja filmu

11.05 Przywitanie gości – Bronisław Grzegorz Karpiński, Burmistrz Kamienia Pomorskiego

11:15 Wystąpienia Gości Honorowych

11:20 Wystąpienie przedstawiciela Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA – Aneta Szreder-Piernicka, Dyrektor ds. Handlowych i Marketingu – „Specjalna Strefa Ekonomiczna z dostępem do morza – oferta portu Szczecin Świnoujście w korytarzu transportowym Północ-Południe.

11:35 Wystąpienie przedstawiciela K-S SSE – Andrzej Kail, Dyrektor ds. Marketingu – „Zasady inwestowania na terenie specjalnej strefy ekonomicznej – wymierne korzyści ekonomiczne i społeczne.”

11:50 Wystąpienie przedstawiciela Gminy Kamień Pomorski – Waldemar Predko, Jan Kurowski –  „Zasady wspierania przez Gminę Kamień Pomorski inwestorów w procesie inwestycyjnym.”

12:05 Wystąpienie przedstawiciela Deloitte – Krzysztof Wojtowicz, Dyrektor – „Strefy ekonomiczne wciąż się opłacają – jak działa zwolnienie z podatku i ile można na nim zyskać.”

12:20 Wystąpienie przedstawiciela Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera – Jolanta Kielmas – „Inwestuj w Zachodniopomorskim – rola samorządu w aktywizacji życia gospodarczego regionu”

12:35 Dyskusja i podsumowanie.

* Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

kamienskie.info