Dla dzieci i młodzieży zaczyna się najprzyjemniejsza część roku – Wakacje! W piątek 23 czerwca uczniowie ostatni raz w tym roku szkolnym udali się do swoich klas. Został jeszcze tylko uroczysty apel oraz podziękowania dla nauczycieli. Z tej okazji wypada krótko podsumować mijający rok szkolny, osiągnięcia akademickie i sportowe oraz działalność kulturalną uczniów z naszej gminy.

Na polu akademickim należy wyróżnić Kamila Jordana z klasy III a Gimnazjum w Golczewie za udział i sukcesy w kuratoryjnym konkursie chemicznym. Bardzo dobre wyniki w ogólnopolskich konkursach z historii i j. polskiego osiągnęli uczniowie z Wysokiej Kamieńskiej: Kacper Solecki, Hanna Leus, Dawid Strumiński, Marika Leśniak i Jakub Płochocki. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” bardzo dobrym wynikiem mogą pochwalić się Marzena Radoń, Dawid Strumiński oraz Paulina Bartniczuk. Uczniowie z naszej gminy wyróżniali się w konkursach plastycznych. W Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Mały Superfarmer” wyróżnienie otrzymał Marcel Pełczyński. W konkursie plastycznym „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” wyróżniono Marzenę Radoń i Tomasza Orszulaka. Sukces w wojewódzkim konkursie plastyczno-literackim „ Drzewo w literaturze i sztuce” odnieśli uczniowie golczewskiej podstawówki: Antoni Stępień z klasy 0b ( I miejsce w części plastycznej), Adam Chłopek z klasy V a (I miejsce w części  literackiej) oraz Marcela Kolasińska z klasy VI a (wyróżnienie w konkursie plastycznym). I miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Filatelistycznym pt. „ Górny Śląsk to nie przemysł” na poziomie wojewódzkim zajęła Weronika Nadzikiewicz z klasy VI a. W konkursie wojewódzkim „Opowiem wam bajkę…” II miejsce zajął Igor Szukalski, a wyróżnienia uzyskali Oskar Hałuszko i Karolina Kurczak. Swoją dużą wiedzę na temat pożarnictwa w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom” pokazały Agata Wyka ( I miejsce na szczeblu gminnym i powiatowym) oraz Nikola Musiał. W ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Eko – Planeta” wyróżnili się Marzena Radoń oraz Kacper Fils. Nasi uczniowie mogli pochwalić się także dużą wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W powiatowym etapie turnieju ogólnopolskiego golczewskie Gimnazjum i Szkoła Podstawowa zajęły drużynowo III miejsce. Indywidualnie najlepiej wypadł Kacper Strzelecki, który zajął III miejsce. W turnieju wiedzy prewencyjnej w Kamieniu Pomorskim pt. „Bądź bezpieczny z Gryfusiem” III miejsce zajęła drużyna z Golczewa (Wiktoria Hołub, Zofia Kiełbasa oraz Sebastian Gil). W trakcie roku szkolnego realizowano również wiele programów. Wymienić należy choćby program „Bezpieczna Szkoła” czy profilaktyczny „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych narkotykach”

Miniony rok szkolny przyniósł także sukcesy na polu sportowym. W sportach drużynowych  brylowała golczewska placówka. Szkoła Podstawowa z Wysokiej Kamieńskiej z kolei prezentowała się doskonale w sportach indywidualnych  (biegi i lekkoatletyka). W Mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej w Kamieniu Pomorskim I miejsce zajęły gimnazjalistki, a II miejsce chłopcy z golczewskiej podstawówki. Również w piłce ręcznej uczniowie osiągnęli sukcesy: dziewczęta zajęły I ,a chłopcy II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Dziwnowie. Z golczewskiej szkoły w sportach indywidualnych wyróżnili się Michał Kalinowski (II miejsce w biegu na 2000 m. w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w Wolinie) i Karolina Urbaniak (bieg na 1000 m.).

Uczniów z Wysokiej Kamieńskiej docenić należy za sukcesy w biegach. Wyróżnia się tu Kornelia Orszulak, która zapowiada się na bardzo dobrą lekkoatletkę. Uczniowie z Wysokiej Kam. uczestniczyli m.in. w biegach przełajowych w Międzyzdrojach (Kornelia Orszulak i Paulina Młyńska – I miejsce oraz Nikola Kałużka i Szymon Błasiak – II miejsce), Biegu 16 Zakrętów w Golczewie ( I miejsce – Szymon Błasiak , Kornelia Orszulak, Paulina Młyńska, Cezary Muszyński, Aleksandra Grudzińska, Paulina Świerzbin, II miejsce – Marika Leśniak i Hanna Leus, III miejsce – Wiktoria Chudzicka). Kornelia Orszulak zajęła ponadto II miejsce w biegach przełajowych w Wapnicy oraz wygrała biegi uliczne w Gryficach. Młodzi sportowcy z Wysokiej doskonale zaprezentowali się także podczas III edycji Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych, zajmując w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych III miejsce. Po raz kolejny wyróżniła się Kornelia, która wygrała sprint na 60 m., skok w dal oraz zajęła II miejsce w klasyfikacji punktowej. Dobra postawa zaowocowała udziałem w ogólnopolskim finale Czwartków Lekkoatletycznych. Kornelia Orszulak na tych zawodach, w biegu na 60 m. zajęła wysokie, 13 miejsce, poprawiając swój rekord (9,03). Bardzo dobrze zaprezentował się także Szymon Błasiak, zajmując w biegu na 300 m. 10 miejsce (46,61)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, których sukcesy są doskonałą wizytówką naszej gminy, a z okazji rozpoczynających się wakacji życzymy spokojnego wypoczynku.