Regaty Energa Sailing Cup Kamień Pomorski

Na naszą redakcyjną skrzynkę mailową otrzymaliśmy komunikat stowarzyszenia MKŻ OPTI Kamień Pomorski dotyczący przyznania mu przez Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist dwóch imprez żeglarskich odbywających się w Kamieniu Pomorskim w 2014 roku.

Sprawa byłaby oczywista gdyby nie fakt, iż otrzymaliśmy także komentarz nadesłany przez prezesa  konkurencyjnego Stowarzyszenia Jacht Klub Kamień Pomorski. Marek Świderski zaznacza, iż najprawdopodobniej będzie odwoływał się od decyzji o przyznaniu MKŻ OPTI organizacji imprez. Prezes JKKP wzywa także do publikacji oferty na organizację imprez złożonych przez zarząd MKŻ OPTI. Poniżej publikujemy obydwa komunikaty:

Komunikat MKŻ OPTI

„Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu konkursu na regaty eliminacyjne i mistrzowskie  ogłoszonego przez Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist, w którym  klubowi MKŻ OPTI Kamień Pomorski przyznano organizacje dwóch imprez żeglarskich: III eliminacja ME/MŚ Kamień Pomorski 30.05-1.06.2014 oraz Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO – Kamień Pomorski 19.09-21.09.2014. W związku z dużym zainteresowaniem klubów  organizacją  imprez żeglarskim po raz pierwszy PSKO zdecydowało się na rozpisanie konkursu. Ciekawa pod względem merytorycznym i bogata w nagrody dla uczestników regat  oferta MKŻ OPTI  okazała się zdecydowanie lepszą od konkurencyjnej oferty JKKP. Ofertę przygotował zarząd MKŻ OPTI w składzie: Jarosław Olszak, Arkadiusz  Lenkowski, Jacek Baryła, Małgorzata Kołodziejczyk i Jolanta Marciniak.  Przyznane imprezy  są największymi regatami w klasie optimist w Polsce, w których startują najlepsi zawodnicy z Polski i z zagranicy. Na zaproszenie MKŻ OPTI i PSKO na wrześniowe regaty przyjedzie jedna z najlepszych reprezentacji świata w klasie optimist.

MKŻ OPTI Kamień Pomorski”

Komentarz JKKP

„Pierwszy raz mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdzie o organizację dwóch prestiżowych imprez zabiegały dwa kluby z Kamienia Pomorskiego. Już sama taka sytuacja nie służy kamieńskiemu żeglarstwu. Cóż, zarząd JKKP zabiegał o spotkanie z zarządem MSKO Opti, tak aby wspólnie uzgodnić najlepszą dla Kamienia Pomorskiego strategię w zakresie pozyskania imprez. Niestety zarząd Opti nie chciał z nami rozmawiać. Od samego początku konkurs budził nasze wątpliwości. Wszak Arkadiusz Lenkowski – wiceprezes Opti jest członkiem zarządu PSKO. JKKP organizował Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO od 2007 roku (w latach 2004-2006 robił to MOKiS a wcześniej OKiS Kamień Pomorski). W tym czasie uczyniliśmy z tej imprezy największą imprezę żeglarską rozgrywaną cyklicznie w Europie Wschodniej. JKKP podczas tej imprezy po raz pierwszy w Polsce zastosował rejestrację przez Internet, system GPS tracking, relacje na żywo w Internecie i wiele innych, ówcześnie innowacyjnych, a dziś już powszechnie przyjętych rozwiązań. Ta impreza jest w Europie kojarzona z naszym klubem i zdziwienie wzbudził w nas fakt, że klub który powstał raptem dwa miesiące wcześniej i nigdy nie organizował żadnej imprezy, chce nam tę imprezę podebrać. Tym bardziej, że promocję tej imprezy na rok 2014 rozpoczęliśmy już we wrześniu tego roku. Na dzień dzisiejszy będziemy się prawdopodobnie odwoływać od decyzji zarządy PSKO. Czekamy na opublikowanie oferty MKŻ Opti i sami nie czekając publikujemy naszą. Wzywam też zarząd MKŻ Opti do opublikowania swojej oferty.

Marek Świderski
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Jacht Klub Kamień Pomorski”

—-> Oferta JKKP na organizację regat Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO —-> Kliknij, aby zobaczyć

—-> Oferta JKKP na zorganizowania regat III Eliminacja MŚ, ME I Eliminacja OOM —-> Kliknij, aby zobaczyć