Na oficjalnej stronie Urzędu można odnaleźć informację, iż Papież napisał do Burmistrza

Na oficjalnej stronie Urzędu można odnaleźć informację, iż Papież napisał do Burmistrza

Informacja o skierowanych do kamieńskiego magistratu życzeniach od papieża Franciszka dla burmistrza i mieszkańców, dzięki opublikowaniu przez nasz portal, obiegła wszystkie media o zasięgu wojewódzkim. Podzieliła jednak naszych Czytelników. Część jest dumna, że Ojciec Święty pamiętał o Kamieniu Pomorskim, niektóre osoby tak jak pan Maksymilian nie kryją zażenowania i poddają pod wątpliwość fakt, iż papież napisał specjalnie do Burmistrza Karpińskiego.

Czy nie jest nadinterpretacją pisanie, że papież napisał do Burmistrza Karpińskiego?dopytuje nasz Czytelnik.W załączeniu przesyłam tylko jeden z takich samych listów wysłanych z Watykanu do innych miast. „Maszyna” tylko zmienia dane osobowe. Watykan odpowiada na każde pismo nadesłane do nich tak samo jak w Polsce każdy urząd ma obowiązek odpowiedzieć na każde pismo. Żenujące jest chwalić się czymś takim. Ja mam też identyczny list z 1990 roku z Watykanu u siebie w domu. Ale nigdy nie twierdziłem, że napisał do mnie Jan Paweł II. A pan Karpiński widzi popularność Franciszka i bezczelnie chce się pod nią podczepić przed wyborami? To jest straszne i niegodziwe. Gdzie chrześcijańska pokora, skromność? Jestem katolikiem i nie mogę znieść takiego zachowania, choć w duchu łaskawości proszę Boga w modlitwie o rozum i opamiętanie się  dla Pana Karpińskiego. – napisał w mailu do naszej redakcji pan Maksymilian.

List z Watykanu do Burmistrza Kamienia Pomorskiego

List z Watykanu do Burmistrza Kamienia Pomorskiego

Nasz Czytelnik dla porównania przesyłał list Papieża skierowany do Prezydenta Ełka Tomasza Andrukiewicza. Dokonał też bardzo szczegółowej analizy obu listów.

Proszę się przypatrzeć podpisowi biskupa, jest taki sam na jednym i na drugim liście a to sugeruje, że to było zrobione stampilą z podpisem biskupa a nie, że biskup sam podpisał ten list. Kolejna sprawa to data na obu listach jest taka sam, prawdopodobnie zbiorowo odpisywano na wszystkie listy, tego dnia akurat do Polski. Po trzecie numer listu jest też taki sam, to już w ogóle jest interesująca sprawa. Czyżby ktoś kserował a następnie: kopiuj-wklej i do koperty? Treści listów w ogóle się nie różnią tylko dane osobowe odbiorcy zostały zmienione. A pan Karpiński mówi o wymianie korespondencji z Watykanem?irytuje się nasz Czytelnik.

List z Watykanu do Prezydenta Ełka

List z Watykanu do Prezydenta Ełka

Przypomnijmy, jak mówił burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński w rozmowie z reporterem Radia Szczecin, korespondencja ze Stolicą Apostolską kwitnie od dawna.

Mamy kontakt z Ojcem Świętym, od kiedy honorowym obywatelem naszego miasta w 2001 roku został Jan Paweł II. Od tego czasu te związki dobrze nam służą. Zawsze pamiętamy o sobie i cieszymy się, że Ojciec Święty, na tyle ile może, pamięta o naspowiedział Karpiński.

kamienskie.info