fot. OSP KOŁCZEWO

fot. OSP KOŁCZEWO

To była bardzo burzliwa noc w Zachodniopomorskiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Trwa jednak usuwanie i liczenie szkód, które wyrządził wiatr. Jak informuje Radio Szczecin w województwie ponad 120 tysięcy osób nie ma prądu. Energetycy naprawiają linie, ale uszkodzeń wciąż może przybywać, ponieważ wiatr nadal jest bardzo porywisty.

Najmocniej wieje nad morzem. Cały czas trwa też usuwanie mniejszych uszkodzeń związanych głównie z powalonymi drzewami – mówi Robert Sołtysiak z Rejonu Energetycznego Enei w Międzyzdrojach.

Pociągi w naszym województwie kursują teraz bez problemu, w nocy technicy kolejowi naprawiali zerwane trakcji i usuwali połamane gałęzie z szyn. Bez problemu pływają teraz promy na przeprawach miejskich w Świnoujściu.

Nie ma też informacji, aby opóźnienie miały mieć samoloty startujące i lądujące na goleniowskim lotnisku. Sytuacja jednak może się zmienić z minuty na minutę. W czwartek o odwołanym przylocie z Warszawy dowiedzieliśmy się kilka minut przed startem maszyny ze stolicy. Wiatr zacznie słabnąć dopiero po południu, a sytuacja całkowicie wróci do normy w niedzielę. Nad morzem wciąż wieje w porywach z prędkością do 135 km na godzinę.

źródło:
Radio Szczecin

———————————————————————

Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Nagrałeś film? Wiesz coś, o czym my nie wiemy? Poinformuj nas o tym! kontakt@kamienskie.info lub 883 270 113