a

Zastępca burmistrza Andrzej Jędrzejewski oraz trener kamieńskiego Gryfa Stanisław Kuryłło podjęli rękawicę jaką dziś rano rzuciła im jedna z naszych Czytelniczek. Panowie wraz Bronisławem Karpińskim zostali nominowani do akcji „splash”, czyli oblania się kubłami zimnej wody. Nie wiemy czy burmistrz Karpiński przyłączy się do inicjatywy. Nasza Czytelnicza dała wszystkim 24 godziny, które mijają jutro o godzinie 9:50. Splash to charytatywna akcja, która narodziła się w USA i od kilku tygodni pobija internet.

W ramach pomocy Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego, wykonanie zadania 10 zł, nie wykonanie 100 zł, czas 24 h, nr. Konta – 37144013900000000015683902. MY przelewamy! Do zadania nominuję: Panów Bronisława Grzegorza Karpińskiego, Andrzeja Jędrzejewskiego oraz Stanisława Kuryłłę! 24 h na wykonanie! – napisała na swoim profilu pani Aldona, mieszkanka Kamienia Pomorskiego.

Błyskawicznie na wyzwanie zareagował Stanisław Kuryłło, który na swoim facebookowym profilu zapowiedział przyłączenie się do akcji. Trener Gryfa pomimo tego, że oblał się wodą zadeklarował także wpłatę na konto Polskiego Towarzystwa Stwardnienia rozsianego.

Nominuję naszego klubowego lekarza, pana doktora Ptaka, Komendanta Powiatowego Policji pana Krzysztofa Sitę, jest mi niezmiernie miło, że pan komendant przystąpi do akcji, jak również panią Annę Stanaszek – Kaczorpowiedział trener Stanisław Kuryłło.

Reakcja Andrzeja Jędrzejewskiego także była natychmiastowa. Zastępca burmistrza podkreślił, że wziął udział w wyzwaniu, aby pomóc ludziom chorym na ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne. Oprócz wylania sobie na głowę kubła zimnej wody, na konto towarzystwa trafił przelew. Andrzej Jędrzejewski nominował radnych Rady Powiatu – Sebastiana Mamzera i Anatola Kołoszuka.

Paweł Ukraiński
kamienskie.info