IMG_6555

Konkurs, dotyczący twórczości Walta Disneya, został zorganizowany w związku z przypadającą w tym roku 115. rocznicą urodzin autora. Na konkurs, zorganizowany przez bibliotekę w Międzyzdrojach, Koło nr 19 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Międzyzdrojach oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach, nadesłano ponad 600 prac z takich miejscowości jak: Białogard, Police, Świnoujście, Choszczno, Wapnica, Gryfino, Gryfice, Darłowo, Chociwel, Dziwnów, Międzyzdroje, Wolin, Nowogard, Kamień Pomorski, Stargard, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Goleniów, Kliniska Wielkie, Przybiernów, Biały Bór, Chwarstnica, Świdwin, Szczecinek, Dargobądz, Pobierowo, Kołobrzeg, Rewal, Chojna, Rzeczenica      , Koszalin.

Komisja w składzie:

Pani Janina Bagrowska – artystka, hafciarka

Pani Julianna Rogowska – malarka, dziennikarka, poetka, pasjonat historii regionu

Pani Katarzyna Trochimczuk – mgr sztuki, grafika i malarstwo

Pani Katarzyna Kutereba-Gnitecka – Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów

Pani Monika Ratajczyk – Prezes Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”

Pani Monika Kunkel-Ratajczak – Członek Stowarzyszenia „Archeozdroje”

Pan Henryk Nogala – Sekretarz Międzyzdrojów

Pan Jan Magda – Przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

Pan Andrzej Jędrzejewski – Dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach

Dyrektor i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach

 

Komisja nagrodziła i wyróżniła następujących autorów prac:

Kategoria: Przedszkolaki

I miejsce: Marta Nieśpelska – Przedszkole Miejskie nr 3 w Świnoujściu

II miejsce: Blanka Bochna – Przedszkole Miejskie nr 3 w Świnoujściu

II miejsce: Natalia Piaskowska – Przedszkole Miejskie nr 3 w Świnoujściu

III miejsce: Gabriela Janik – Przedszkole Miejskie nr 5 w Świnoujściu

WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Kostek – Przedszkole „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach

WYRÓŻNIENIE: Liwia Kiełbowicz – Przedszkole nr 5 w Świnoujściu

WYRÓŻNIENIE: Adrian Halemba – Przedszkole „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach

WYRÓŻNIENIE: Marcel Wąsik – Przedszkole Miejskie nr 3 w Świnoujściu

WYRÓŻNIENIE: Adam Sztuk – Przedszkole Miejskie nr 3 w Świnoujściu

Kategoria: Uczniowie Szkół Podstawowych klasy I-III

I miejsce: Antonina Kozłowska – Szkoła Podstawowa nr 8 w Stargardzie

II miejsce: Marcel Maniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Goleniowie

III miejsce: Szymon Stroński – Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie

III miejsce: Gabriela Kuźmińska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie

III miejsce: Barbara Wilczyńska – Gryfiński Dom Kultury

III miejsce: Tacjana Lizik – Szkoła Podstawowa nr 6 w Świnoujściu

III miejsce: Noemi Chmura – Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie

IMG_6556

Kategoria: Uczniowie Szkół Podstawowych klasy IV-VI

I miejsce: Zuzanna Płonka – MDK w Stargardzie

II miejsce: Julia Kotowska – Szkoła Podstawowa w nr 6 w Świnoujściu

II miejsce: Elwira Kotowicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie

II miejsce: Hubert Tomaszek – Szkoła Podstawowa nr 6 w Świnoujściu

III miejsce: Weronika Pietraszewska – Zespół Placówek Oświatowych w Chociwlu

WYRÓŻNIENIE: Marta Karwan – Koło Plastyczne przy Międzynarodowym Domu Kultury                                  w Międzyzdrojach

Kategoria: Gimnazjaliści

I miejsce: Eliza Kowalczyk  – Gimnazjum nr 1 w Nowogardzie

II miejsce: Dominika Borowska – Gimnazjum nr 1 w Stargardzie

III miejsce: Barbara Kołakowska – Gimnazjum w Wolinie

WYRÓŻNIENIE: Diana Komorowicz – Gimnazjum w Wolinie

WYRÓŻNIENIE: Weronika Godziszewska – Gimnazjum nr 1 w Nowogardzie

Nagroda Koła nr 19 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich: Anna Bubnowska – Gimnazjum nr 2 w Świnoujściu

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Na uroczyste wręczenie nagród zapraszamy 19 maja (czwartek) o godz. 10:30 do biblioteki w Międzyzdrojach – ul. Norwida 15.