Koloszuk / Celiński / Ziółkowski

Prawdopodobnie w trakcie ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu, dwóch radnych wspierających do tej pory koalicję rządzącą miało ostro sprzeciwić się planom dotyczącym likwidacji Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wolinie. To ponoć Adam Celiński i radny Lech Ziółkowski.

Jeżeli to prawda, to do decyzji samorządowców z Wolina podchodzę z dużą aprobatą powiedział w rozmowie z nami radny Anatol Kołoszuk Zaproponuję kolegom i koleżankom radnym z Klubu by na najbliższą sesję, przygotować uchwałę zmieniającą przyjęty z naruszeniem prawa 22 stycznia Program postępowania naprawczego, tak aby zniknął z niego zapis dotyczący likwidacji Poradni. Wyjdziemy w ten sposób naprzeciw deklaracjom i woli obrony Poradni przez radnych Lecha Ziółkowskiego i Adama Celińskiego. Oczywiście liczymy na poparcie radnych, nie wyobrażam sobie bowiem sytuacji, w której radni deklarujący pomoc nie przyłączyliby się i nie poparli nas w tej kwestii. Od początku zwracaliśmy uwagę, iż decyzje w sprawie Poradni są nieprzemyślane. Można przecież szukać oszczędności gdzie indziej, np. likwidując Dom Wczasów Dziecięcych, który nie dość, że jak to bywało w poprzednich latach nie przynosił zysków, to jeszcze miał problemy z organizacją turnusów dla dzieci.

Przypomnijmy, 22 stycznia radny Lech Ziółkowski podniósł rękę za likwidacją wolińskiej Poradni, która została wpisana do Programu postępowania naprawczego na lata 2014 – 2016 dla Powiatu Kamieńskiego. Radny Adam Celiński był nieobecny na sesji.

kamienskie.info