OLYMPUS DIGITAL CAMERA

26 marca 2014 r. odbyła się II edycja Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie. Wśród finalistów znalazła się uczennica Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Golczewie.

Uczestnicy wykazywali się wiedzą na temat: samorządu terytorialnego, regionalnego i lokalnego życia społecznego, kształtowania postaw obywatelskich, popularyzacji swojej Małej Ojczyzny, swojego regionu.

W finale, który odbył w auli Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, 44 osoby odpowiadały losowo na trzy wybrane pytania i przedstawiały przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną na temat: X Lat Województwa Zachodniopomorskiego w Unii Europejskiej. Uczestników oceniała Wojewódzka Komisja Konkursowa. Konkurencja była ogromna. Tym bardziej miło nam poinformować, że uczennica klasy IIIc gimnazjum Magdalena Honkowicz zajęła I miejsce.

Magdalena Honkowicz i pani Bożena Mańczak otrzymały nagrodę finansową, którą odebrały z rąk organizatora konkursu, Olgierda Geblewicza, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Oprócz gratyfikacji finansowej jest wyjazd do PE w Brukseli.

Przypominamy, że w ubiegłym roku Magdalena została laureatką I edycji tegoż konkursu i w nagrodę wraz opiekunem uczestniczyły w wycieczce do Parlamentu Europejskiego. Gratulujemy Magdalenie Honkowicz i pani Bożenie Mańczak. Życzymy dalszych sukcesów.