8marca1

Wiosną tego roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach działający w kółku teatralnym zaprezentowali się w dwóch ciekawych inscenizacjach. Pierwsza, pokazana 7. marca i zatytułowana ”Trzy słowa o kobietach”, była oczywiście związana z Dniem Kobiet. Mali aktorzy w zabawny sposób pokazali, jak mężczyźni widzą kobiety. Można było zobaczyć, że mimo upływu czasu potrzeby pań się nie zmieniają, a także dowiedzieć się, czego płeć piękna pragnie najbardziej… Były także wierszowane życzenia dla wszystkich pań – tych dużych i małych. Całe przedstawienie wypełniły najbardziej znane piosenki o kobietach. W czasie uroczystego apelu ogłoszono również wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszą dziewczynkę oraz na ulubioną panią. Uhonorowane zostały: z klas IV – Tatiana Pawełek, V – Matylda Włóka, VI – Weronika Ruśkiewicz, a z nauczycieli pani Jolanta Muth. Drugie przedstawienie pt. „Wiosna na łące” zostanie pokazane w szkole przy okazji obchodów Dnia Ziemi 16. kwietnia.

Mieszkańcy Międzyzdrojów mieli okazję widzieć jedną z inscenizacji w MDK-u z okazji 8 marca, drugą zobaczą w czasie Wielkanocnego kiermaszu 12. kwietnia.

8marca2

Mali artyści jak zawsze spisali się na medal, z radością wcielając się w coraz to nowe postacie i tworząc kreacje, których nie powstydziliby się profesjonalni aktorzy.

Serdecznie zapraszamy na pokazy młodych artystów.

źródło:
Ewa Sobolewska-Kaśkosz