Pies Szuka Domu 1

,,Pies Szuka Domu” to nietypowa akcja w jakże szczytnym celu, jakim jest pomoc bezdomnym zwierzętom. ” Marsz 520 km Polskim Wybrzeżem”, to akcja którego pomysłodawcą jest założyciel Fundacji Artur Lewandowski. To trzecia edycja marszu, który wyrusza w tym roku z psiakami 01.05.2014r. ze Świnoujścia pod hasłem „Krok do Domu”. Wędrówka będzie trwała ok 3 tygodni i zakończy się w Piaskach na granicy Unii Europejskiej. Ekipa to: Artur Lewandowski, Jaromir Adamczyk, Maciej Kwiatkowski i przedstawiciele Szkoły Dla Psów Łajka z Gdańska – Eliza i Marek. Gościnnie do Marszu przyłączy się Łukasz Luk Jeleniewski (perkusista zespołu Lipali). Całej ekipie towarzyszyć będzie pies: wilczak czechosłowacki Anczer Welkoscyrz oraz nasza Zwierzęca Ambasadorka – Świnka Raćka. Świnka Raćka poza nagłaśnianiem problemu bezdomności wśród zwierząt będzie promować zdrowy tryb życia.

Marsz jest kreatywną i oryginalną inicjatywą, która ma zwrócić uwagę na potrzebę walki z bezdomnością zwierząt. Każdy dzień Marszu będzie poświęcony promowaniu adopcji jednego psiaka, którego będzie można poznać na stronie www.PiesSzukaDomu.pl oraz FunPage’u PiesSzukaDomu.pl.

Dzięki działaniom fundacji nowe domy znalazło już ponad 600 bezdomnych, skrzywdzonych psów. Zajmuje się również edukacją humanitarnego traktowania zwierząt poprzez akcje edukacyjne i koncerty. Każdy może się przyłączyć do działania w tym ważnym problemie! Informacje o tym, gdzie znajduje się ekipa marszu będą na bieżąco publikowane na stronie i Facebooku.

Pies Szuka Domu 2

W tym roku po raz pierwszy wprowadzona zostanie możliwość wirtualnego uczestnictwa w Marszu. Nie wychodząc z domu możemy czynnie uczestniczyć w przemierzaniu kilometrów wzdłuż Polskiego Wybrzeża. Poza otrzymaniem certyfikatu za przemierzony dystans mamy pewność, że pomagamy innym, słabszym i bezdomnym zwierzakom. Aby pomóc weź udział w naszym Marszu i kupuj kilometry – 1 km = 1 zł.

Każdy kilometr, każda wpłacona złotówka to dla naszych podopiecznych szansa na nowe, lepsze życie. Możesz przejść kilometr albo cały Marsz. Sam decydujesz!

W dniu 1maja 2014 roku ta wyjątkowa ekipa będzie przechodziła przez międzyzdrojską plażę. O dokładnej godzinie przemarszu przez naszą gminę poinformujemy dokładnie na stronie miasta, po otrzymaniu informacji od organizatora.

Każdy z uczestników otrzyma specjalny certyfikat w podziękowaniu za przemierzone kilometry.

Na podstawie materiałów otrzymanych od organizatora:
Joanna Ścigała
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
UM Międzyzdroje