fotoradar

Puste maszty fotoradarów już niedługo przestaną nas straszyć. Te, które zostaną przy drogach, prawie zawsze zrobią zdjęcie drogowym piratom. Do wakacji z wszystkich dróg w Polsce zniknąć musi zniknąć 336 szarych masztów z fotoradarami. W naszym województwie akcja dotyczy 15, które zwykle stoją puste. Z terenu naszego powiatu zniknie maszt w Płocinie (gm. Wolin).

Eksperci uważają, iż z nadmierną prędkością kierowców bezsprzecznie trzeba walczyć, bo jak pokazują statystyki jest ona częstszym powodem wypadków aniżeli alkohol. Jednak nie można uprawiać fikcji. Kierowcy doskonale zdają sobie sprawę, że wiele masztów stoi pustych, a to usypia czujność i zamiast działać prewencyjnie doprowadza do sytuacji, że fotoradary są lekceważone.

W zachodniopomorskim na 96 masztów zachodniopomorska drogówka miała trzy urządzenia rejestrujące, które przekazała Inspekcji Transportu Drogowego. Nowe przepisy mają na celu skończenie z tą fikcją. Do tej pory trzeba było mieć pecha, by trafić na „pełny” słup fotoradaru. Teraz ma to się zmienić.

kamienskie.info