Sąd fot. Internet

W ubiegły poniedziałek Sąd Okręgowy w Szczecinie odrzucił apelację oskarżonych Macieja G., Krystiana N. i Sławomira Ch. w sprawie głośnego pobicia do jakiego doszło w grudniu 2011 roku w restauracji Herbowa.

Przypomnijmy grupa mężczyzn, która przybyła do lokalu w Golczewie wszczęła awanturę. Pobito przypadkową osobę, która z rozbitą głową trafiła do szpitala. Banda młodych mężczyzn bardzo dobrze znana mieszkańcom Golczewa groziła też śmiercią właścicielowi restauracji.

Sprawa trafiła na wokandę Sądu Rejonowego w Kamieniu Pomorskim w kwietniu 2013 roku. Mężczyźni domagali się uniewinnienia. Sąd skazał trójkę oskarżonych na kary bezwzględnego pozbawienia wolności. Maciej G. – na 1,5 roku, Krystian N. – na rok, Sławomir Ch.- na 6 miesięcy. Oskarżeni oraz oskarżyciel posiłkowy odwołali się od wyroku.

Sprawa miała swój finał w miniony poniedziałek. Decyzją Sądu Okręgowego w Szczecinie podwyższono karę dla Macieja G. do 2 lat i dwóch miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Wobec pozostałych oskarżonych utrzymano zasądzone kary. Wyrok jest prawomocny.