340

Obchody Dnia Kobiet w Wolinie mają już swoją kilkuletnią tradycję, podczas której Burmistrz Wolina i woliński Ośrodek Kultury, w tym wyjątkowym dla Pań dniu, organizują wystawy i koncerty. W ostatnich dwóch latach, do grona współorganizatorów dołączyła Biblioteka Publiczna w Wolinie i Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet miały miejsce w odrestaurowanym, Wolińskim Dworku, gdzie odbył się wernisaż wystawy prac fotograficznych pt.„DOTKNIĘTA OBIEKTYWEM” autorstwa p. Mariana Dębskiego, który w niekonwencjonalny sposób ukazał piękno kobiet w różnych odsłonach i w różnym wieku. Szczeciński artysta zajmuje się fotografią, a także malarstwem, rysunkiem i grafiką.  Jest V-ce Prezesem Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej SAIE oraz członkiem Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Twórca i wieloletni opiekun „Galerii TaNOWA”.

282

Inną atrakcja przygotowaną w tym szczególnym dniu, dla Pań, był urzekający koncert duetu „JACK POT”  w składzie Katarzyna Trzepiałowska – wokal, Maciej Kazuba -gitara klasyczna. Duet zabrał słuchaczy w niezwykłą podróż, do znanych i lubianych melodii, również filmowych, w zaskakujących aranżacja. Wieczór dla Pań zakończył występ trio w męskiej obsadzie – Leszek Wiszniewski (wokal, perkusja),Wojciech Górecki (gitara basowa) i Maciej Kazub  (gitara elektro klasyczna).  „BOSSA NA BOCA” (taki tytuł nosił koncert), to projekt będący efektem wieloletnich fascynacji kulturą muzyczną Ameryki Południowej, a w szczególności popularną muzyką Brazylii. W repertuarze zespołu znalazły się kompozycje takich klasyków muzyki brazylijskiej, jak Tom Jobim, Joao Gilberto, Johnny Alf, Paulo Sergio Valle, Carlos Lyra i wielu innych.

379

Nieliczni mężczyźni przybyli tego wieczoru do Wolińskiego Dworku, z Burmistrzem Wolina Eugeniuszem Jasiewiczem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Frankowskim na czele, złożyli życzenia i wręczyli wszystkim Paniom kwiaty.

Ośrodek Kultury Gminy Wolin
E. Grzybowska