IMGP2362

W niedzielę 9 marca b.r. zakończyły się  największe targi turystyczne w Europie –  ITB Berlin.  W tegorocznej 48 – edycji targów, które odbywały się w terminie od 5 do 9 marca udział wzięło ponad 10 000  wystawców a targi odwiedziło ok. 170 000 ludzi zainteresowanych turystyką. Regionem partnerskim tegorocznych targów był Meksyk. Wystawcy z całego świata prezentowali swoje kraje i regiony, najważniejsze wydarzenia kulturalne i sportowe. Obecne biura podróży i kompleksy hotelowe oferowały swoje usługi wszystkim zainteresowanym. 

IMGP2365

Prezentacją Polski jak co roku zajmowała się Polska Organizacja Turystyczna. Zgodnie z prowadzoną kampanią promocyjną Polski przez POT regiony miały kojarzyć się z bajkami dla dzieci. Zachodniopomorskie na zdjęciach prezentowały się jako region związany z wodą, stąd obecność na zdjęciach pirata.  Polska promowała się również jako organizator Mistrzostw Świata w piłce siatkowej oraz jako kraj ciekawych ofert wypoczynku w SPA. Przygotowano specjalne foldery i ulotki  szczegółowo określające miejsca i harmonogram rozgrywanych spotkań siatkarskich.  Teren SPA zajmował w hali polskiej znaczną część powierzchni a obecność masażystów wyposażonych w łóżka do masażu, olejki zapachowe i.t.p., gwarantowała odwiedzającym możliwość skorzystania z różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych.

IMGP2383

Międzyzdroje uczestniczyły w targach w ramach prezentacji regionu zachodniopomorskiego. Nasze materiały promocyjne były prezentowane na stoisku Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Informator Gminy Międzyzdroje oraz plany miasta i Gminy Międzyzdroje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi.

IMGP2407

Obecność naszej Gminy w ogólnych prezentacjach na rynku niemieckim korzystnie wpływa na turystykę przyjazdową z Niemiec.

Anetta Czyżak
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miejski w Międzyzdrojach