MIEDZY1-...2

16 sierpnia w Międzyzdrojach odbędzie się szósta edycja Seaside Boxing Show, jednej z najbardziej charakterystycznych gal bokserskich organizowanych na polskiej ziemi. Główną atrakcją imprezy przygotowywanej przez grupy Babilon Promotion oraz Sferis KnockOut Promotions będzie walka Pawła Głażewskiego (22-2, 5 KO) oraz byłego pretendenta do tytułu mistrzowskiego IBO wagi półciężkiej Rownlanda Bryanta (18-3, 12 KO).

Wygrana nad Amerykaninem będzie dla 31-letniego pięściarza z Białegostoku dużym krokiem w kierunku walk o prestiżowe tytuły. Popularny „Głaz”, który dwa lata temu zdaniem wielu ekspertów niesłusznie przegrał na punkty z legendarnym Royem Jonesem Jr, wie że w przypadku porażki, będzie mógł zapomnieć o wymarzonym pasie mistrza świata. Bryant do występu nad polskim morzem przygotowywał się, sparując m.in. z jednym z najlepszych pięściarzy globu bez podziału na kategorie wagowe Giennadijem Gołowkinem.

Na ringowych deskach Amfiteatru w Międzyzdrojach przed najpoważniejszym testem w zawodowej karierze stanie także boksujący w kategorii lekkiej Michał Chudecki (9-0-1, 3 KO), który na dystansie dziesięciu rund zmierzy się ze specjalistą od sprawiania niespodzianek Felixem Lorą (18-11-5, 9 KO). Pięściarz z Dominikany gościł w Polsce już czterokrotnie, notując trzy wygrane i jeden remis. Chudecki ma szansę zostać pierwszym Polakiem, któremu uda się poskromić nieprzewidywalnego Lorę.

Przed kibicami, którzy co roku w komplecie wypełniają trybuny Amfiteatru, zaprezentują się także m.in. były młodzieżowy mistrz świata kategorii super piórkowej Krzysztof Cieślak, świetnie zapowiadający się pięściarz wagi półśredniej Przemysław Runowski oraz debiutujący na polskich ringach zawodnik kategorii ciężkiej Benjamin Wrótniak, który wszystkie dotychczasowe walki stoczył w Australii. Miejscowych sympatyków szermierki na pięści na pewno ucieszy debiut na zawodowych ringach pochodzącego ze Szczecina Tomasza Króla, urodzonego w roku 1986 zawodnika, który zdobywał kolejno mistrzostwo Polski młodzików, dwukrotnie kadetów, Juniorów oraz Młodzieżowców. Był reprezentantem kraju. Stoczył 181 amatorskich walk z których przegrał zaledwie 24. Boksuje z odwrotnej pozycji, jest doskonale wyszkolony technicznie pod czujnym okiem swojego ojca i trenera Edwarda Króla .

Bilety na galę w cenie od 30 zł można nabyć na portalu www.ebilet.pl. Transmisja Seaside Boxing Show VI w kanałach Polsat Sport oraz Polsat.

Celina Tomaszewska
Grupa Boksu Zawodowego