Sopot, gminy Krynica Morska, Kleszczów i Międzyzdroje oraz Rewal a także województwo mazowieckie najwyżej oceniono w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2011. Wyniki rankingu przedstawiono we wtorek w Poznaniu.

Ranking tworzony jest przez zespół pod kierownictwem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Porównaniem objęte są wszystkie polskie samorządy. Głównym celem zestawienia jest wyłonienie oraz nagrodzenie najlepiej rozwijających się jednostek w Polsce.
Ocenie poddano miasta na prawach powiatu, gminy miejskie, miejsko-wiejskie i wiejskie. Dodatkowo sporządzono ranking województw, który powstał w oparciu o zsumowanie wyników wszystkich jednostek samorządu lokalnego z terenu danego województwa.
Wśród miast na prawach powiatu najlepszy okazał się Sopot, który wyprzedził Warszawę i Poznań. Wśród gmin miejskich Krynica Morska wyprzedziła Łebę i Pruszcz Gdański.
W rankingu gmin miejsko-wiejskich liderem okazały się Międzyzdroje, na kolejnych miejscach znalazły się Polkowice i Nowe Warpno.