Obchody rocznicy śmierci papieża

Dziś mija 9. rocznica śmierci Jana Pawła II. Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego nie zapomnieli, aby upamiętnić osobę papieża Polaka. Na kamieńskim Ratuszu zawisły biało – żółte flagi.

Jego pontyfikat był wyjątkowy ze względu na wymiar duchowy papieskiego nauczania, liczbę pielgrzymek oraz kanonizacji. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu nie pochodzącym z Włoch. Jego pontyfikat wywarł szczególny wpływ na losy Kościoła katolickiego i całego świata, a postawa papieża w obliczu cierpienia i choroby stała się źródłem nadziei dla milionów ludzi. Dwa lata temu został beatyfikowany.

Nazwany papieżem-pielgrzymem, odbył 104 podróże zagraniczne na wszystkich zamieszkanych kontynentach. Niestrudzenie docierał do obszarów nędzy materialnej i głodu, a także tam, gdzie było łamane prawo do wolności i godnego życia.

21 października 2012r. do kamieńskiej katedry trafiły relikwie bł. Jana Pawła II. Rada Miejska w Kamieniu Pomorski w 2001r. podjęła decyzję o nadaniu Papieżowi honorowego obywatelstwa.

kamienskie.info