fot. Czytelnik

fot. Czytelnik

Reporterzy Radia Szczecin biorą pod lupę ulotkę „Golczewo w pigułce” o której informowaliśmy w ub. środę 27 listopada. „O szalejących bobrach, diamentowych godach mieszkańców gminy czy wędkarskich rekordach – o tym pisze burmistrz Golczewa w specjalnych ulotkach, które razem z urzędowymi pismami rozsyła do mieszkańców. Między te ciekawostki wplata jednak swoje nazwisko.”

Jak poinformował nas jeden z naszych Czytelników, „26 listopada 2013 r. mieszkańcy Wysokiej Kamieńskiej w skrzynkach pocztowych znaleźli ciekawy materiał propagandowy Burmistrza Golczewa”

Zobacz także: Kampania wyborcza rozpoczęta. Burmistrz Golczewa kolportuje kserowane ulotki 

W nagłówku czytamy, że ulotka to odzew na prośby mieszkańców, którzy skarżą się, że nie wiedzą co dzieje się w Golczewie. I właśnie dlatego burmistrz Andrzej Danieluk postanowił wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Wybrał 21 wydarzeń z życia gminy. Z tym, że z pierwszej strony ulotki formatu A4 uśmiecha się sam burmistrz. Ma rozłożone – w geście otwartości – ręce i wymienia: „Kasztanowo-srokata klacz z Golczewa zdobyła główną nagrodę podczas ogólnopolskiej wystawy” albo „bobry aktualnie atakują fosę za wieżą zamkową”. Jednak w broszurce możemy też przeczytać, że: „certyfikat ISO odebrał burmistrz Golczewa”, „kolarze otrzymali nagrody burmistrza” czy „burmistrz napisał list do komendanta policji, prosząc o poprawę bezpieczeństwa”.

„Gdyby nie taka gazetka, to może niewiele byśmy wiedzieli, co się dzieje” – mówi jeden z mieszkańców, „To na pewno element kampanii przed wyborami”, „Ulotka pójdzie na rozpałkę” – mówią mieszkańcy Golczewa. Jak zapewnia w rozmowie z reporterem Radia Szczecin, Andrzej Danieluk, choć w broszurce jest wymieniony pięć razy, to ulotka nie ma nic wspólnego z kampanią przedwyborczą.

– Proszę nie szukać czegoś, czego nie ma. Chodzi o to, żeby w prosty i jasny sposób trafić do ludzi – wyjaśnia reporterowi Radia Szczecin burmistrz.

Choć Danieluk sam zlecił kserowanie broszurek, to nie wiedział, ile ich powstało. Nie pamiętał też, ile gmina za nie zapłaciła.

źródło:
Radio Szczecin

kamienskie.info