czuryłło2

Poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca Gryfa Kamień Pomorski. Decyzją zarządu funkcję pierwszego trenera powierzono Mirosławowi Czuryło z Kołobrzegu. – Przed trenerem trudne zadanie. Najważniejsze to oczywiście utrzymanie się w czwartej lidze, wszystko co będzie wyżej będzie na plus. Wiem jak wygląda nasza sytuacja. Po cichu liczymy na to, że mimo wszystko uda się zakończyć ten sezon w pierwszej piątce – powiedział w rozmowie z naszą redakcję Krzysztof Gawroński, prezes MGKLS Gryf Kamień Pomorski.

Nowy trener Gryfa to doświadczony szkoleniowiec, który dużą część swojej pracy trenerskiej spędził w Kotwicy Kołobrzeg. To w tym klubie samodzielnie, przez dwa sezony, prowadził trzecioligowy zespół seniorów, a także piątoligowe rezerwy. Ponadto wspólnie z Tomaszem Arteniukiem tworzył sztab szkoleniowy drugoligowej Kotwicy. Mirosław Czuryło prowadził trzecioligową Regę Merida Trzebiatów, czwartoligową Pogoń Połczyń Zdrój, piątoligową Mewę Resko, trzecioligowy Promien Żary i występujące w IV lidze rezerwy Chojniczanki Chojnice. Zanim trafił do Gryfa czwartoligowej tabeli niechanowskiego Pelikana

Krzysztof Gawroński choć niechętnie to jednak potwierdza, że zespół Gryfa czeka przemiana. – Jeszcze za wcześnie aby mówić o zmianach, ale są one nieuniknione. Trener rozpoczyna pracę z zespołem 12 stycznia. Mogę jednak powiedzieć, że już zna go od podszewki. Na rozmowy w sprawie pracy przywiózł kilkudziesięciostronicowy audyt ze szczegółową rozpiską i charakterystyką każdego zawodnika – dodaje Gawroński.

Mirosław Czuryło ma pięćdziesiąt trzy lata i posiada licencję UEFA A uzyskaną w Szkole Trenerów PZPN, która uprawnia do samodzielnego prowadzenia zespołów drugoligowych. Ma za sobą staże trenerskie w warszawskiej Legii, portugalskim FC Porto i holenderskim Heerenven SC. Jako piłkarz w swojej karierze zawodniczej reprezentował barwy trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg, trzecioligowych Czarnych Słupsk, drugoligowego Gryfa Słupsk i pierwszoligowego Zawiszy Bydgoszcz.

kamienskie.info