1

W środę 27 kwietnia br. na Boisku Orlik 2012 w Stuchowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2015/2016. Do turnieju przystąpiło sześć reprezentacji szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie.

Po kilku godzinach rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, której opiekunem jest Pan Roman Sobolewski. Zespół wygrał cały turniej i jednocześnie awansował do Mistrzostw Regionu B, które odbędą się 10 maja br. na Boisku Orlik 2012 przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim.

2

Wszystkie drużyny z rąk Pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim otrzymały dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

Wyniki spotkań:

Grupa A

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 2 : 1 (0 : 0)
  2. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 1 : 0 (1 : 0)
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 0 : 1 (0 : 1)

5

Grupa B

  1. Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 0 : 3 (0 : 1)
  2. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach 1 : 1 (0 : 1)
  3. Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie 2 : 0 (1 : 0)

Półfinały:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie 8 : 0 (5 : 0)
  2. Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 1 : 0 (0 : 0)

Mecz o III miejsce:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie 1 : 0 (0 : 0)

11

Finał:

Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 1 : 0 (0 : 0)

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie

V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie

 Tekst: Marek Szymański
Zdjęcia: Piotr Kiełpiński