mustang

Już czwarty raz odbędzie się jedna z najciekawszych life stylowo – motoryzacyjnych imprez w Polsce – MUSTANG RACE 2014. Edycje tej imprezy z lat ubiegłych pokazały jak wielkim zainteresowaniem cieszą się Mustangi zarówno w Polsce, jak i w Czechach, Niemczech czy Rosji. Rok w rok Mustang Race wyznacza swoisty nowy rodzaj kierunku w imprezach motoryzacyjnych.

Mustang Race 2014 to kolejna odsłona promocji motoryzacji USA w jej najlepszym ujęciu. Po starcie z Torunia uczestnicy rajdu zawitają do Malborka, Gdyni, Kołobrzegu i Międzyzdrojów. Tak jak w poprzednich edycjach Mustang Race, najważniejsza będzie dobra zabawa, gra fair-play, wspaniała atmosfera budująca się wokół Mustangów i ich pasjonatów. Jak co roku spodziewamy się dużego odzewu ze strony publiczności, która licznie odwiedza miejsca w których się zatrzymujemy, aby pokazać część historii motoryzacji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

W Mustang Race 2014 startują 42 załogi z Polski, 7 z Niemiec i 3 z Rosji. Łączna moc aut to ponad 15 000 koni mechanicznych. W rajdzie biorą udział auta reprezentujące wszystkie generacje samochodu począwszy od 1964 roku. Obok klasycznych kabrioletów i fastbacków, będzie można zobaczyć wiele limitowanych edycji np.: Bullit, Boss302, Mach1, Shelby, California Special, Saleen, Laguna Seca. Uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 700 km tras gdzie czekają na nich zawody i konkursy sprawnościowe. Polecamy odwiedzenie strony www.mustangrace.com.pl, na której oprócz bieżących informacji dotyczących Mustang Race znaleźć można wiele informacji, w tym filmów pokazujących samą imprezę jak i piękno Forda Mustanga.Podczas imprezy zostanie wręczony puchar Burmistrza Międzyzdrojów dla najładniejszego auta wyścigów w opinii publiczności.

Uroczyste zakończenie rajdu odbędzie się na skwerze rekreacyjnym przy międzyzdrojskiej promenadzie w dniu 16 sierpnia w godz.16.00 – 20.00.

Na podstawie materiałów otrzymanych od organizatorów:
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
UM w Międzyzdrojach