Starostwo Powiatowe fot. kamienskie.info

O zatrudnieniu pani Urszuli Pyzik bez wymaganego prawem konkursu w Wydziale Budownictwa, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, pisaliśmy już na początku października ubiegłego roku oraz w połowie lutego tego roku. Według informacji przekazywanych przez starostę Kiryluk, konkurs był w przygotowaniu. Aż pół roku trwało przygotowanie ogłoszenia o konkursie na wolne stanowisko, ale nareszcie jest i to jakie!

Pani Pyzik od 7 października pracowała na stanowisku inspektora w Starostwie obejmując stanowisko bez konkursu. Wiedziało o tym kierownictwo Urzędu, radni oraz sama zainteresowana. Wcześniej pani Pyzik pracowała w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach. Próbowaliśmy poznać powód jej zwolnienia. Katarzyna Kutereba – Gnitecka zastępca burmistrza Międzyzdrojów była w październiku  oszczędna w słowach. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić Urszula Pyzik została zwolniona bez obowiązku świadczenia pracy w czasie wypowiedzenia.

Dopiero w ubiegłym tygodniu 27 marca 2014 roku w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa ukazało się ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze inspektora w Wydziale Budownictwa, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Zobacz także: Kolesiostwo kwitnie w Starostwie?

Osoby chętne na stanowisko inspektora mogą składać dokumenty do 25 kwietnia 2014 roku do godz. 14. Wymagane wykształcenie wyższe, preferowane budownictwo, ochrona środowiska, planowanie przestrzenne, geodezja, prawo administracyjne. Kandydat musi mieć 3-letni staż pracy na podobnym stanowisku urzędniczym w jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego różnych szczebli.

Starosta Kiryluk ogłosiła też wykaz dokumentów, które obowiązkowo muszą złożyć kandydaci. Otóż w ogłoszonym w czwartek, 27 marca konkursie osoby chcące objąć stanowisko inspektora w kamieńskim Starostwie miały złożyć oświadczenie, że wyrażają zgodę „na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacyjnych na stanowisko sekretarza powiatu”. Taka informacja była w ogłoszeniu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej w dniu 27 marca 2014 roku. Można ją znaleźć nadal w zakładce „Rejestr zmian”.

Clipboard01

Wczoraj 1 kwietnia dokonano poprawki. Niestety  nie  poprzez sprostowanie ogłoszenia, które w momencie podpisania a następnie publikacji stało się obowiązującym dokumentem urzędowym, czy też poprzez anulowanie nieprawidłowo sporządzonego dokumentu i wytworzenie nowego z nową datą z dnia dokonania poprawki. Zmiany dokonano „ot tak sobie” – poprawiono błąd w BIP jako zwykłą aktualizację informacji wytworzonej, czyli na zasadzie „wymiany kartek”. Tym sposobem mamy dwa dokumenty podpisane przez starostę Kiryluk z tą samą datą z innymi zapisami. Ktoś kto posługuje się „rejestrem zmian” nie widzi, że sięga do dokumentu nieaktualnego, gdyż nie został on w sposób zgodny z zasadami prawa unieważniony lub poprawiony. Ktoś kto wcześniej go sobie wydrukował lub zapisał w komputerze też nie widzi, że jest zmienione.

Sprostowanie błędu w każdym opublikowanym dokumencie urzędowym, w tym w  ogłoszeniu o wolnym stanowisku pracy nie może wywoływać skutków prawnych z mocą wsteczną. Do momentu sprostowania ogłoszenia obowiązuje to błędnie ogłoszone. Informacja o sprostowaniu błędu wywołuje skutki od chwili jej ogłoszenia.

Logo PDFOgłoszenie z 27 marca

Logo PDFOgłoszenie z 1 kwietnia

kamienskie.info