Rada Powiatu

„Nie korzystacie Państwo z tego za co my płacimy” – grzmiała podczas jednej ze styczniowych sesji starosta Beata Kiryluk. Oprócz troski o finanse powiatu, postanowiła zadbać także o wizerunek radnych. – Kiedy byłam radną w Międzyzdrojach na moją skrzynkę radnych wpływały zapytania mieszkańców, jeżeli na taką skrzynkę mailową zapytanie wyśle mieszkaniec, to wyjdzie, że jesteście złymi radnymi.

Problem kosztów utrzymania skrzynek e-mail utworzonych dla radnych powiatu kamieńskiego został poruszony przy uchwalaniu Programu postępowania naprawczego. Radni wyrażali swoje niezadowolenie iż nie otrzymali projektu uchwały w tej sprawie w odpowiednim czasie, czyli na 7 dni przed sesją.

Na początku naszej kadencji na wniosek grupy radnych założyliśmy wszystkim skrzynki mailowe. I proszę państwa proszę sobie wyobrazić, że materiały na te skrzynki były do państwa wysłane 17 stycznia, później wysyłaliśmy poprawki do tego i niestety tylko nieliczni otworzyli te skrzynki mailowe i zapoznali się z materiałami. Więc ja nie wiem jak szybciej mogę do Państwa dotrzeć, bo czekałam na odpowiedź, było jeszcze do państwa zapytanie, czy macie jakieś pomysły, jakieś propozycje, żeby ten program zmodyfikować i okazuje się Państwo nie korzystacie z tego za co my płacimy, bo my za skrzynki mailowe płacimy coroczną opłatę. Kiedy byłam radną w Międzyzdrojach na moją skrzynkę radnych wpływały zapytania mieszkańców, jeżeli na taką skrzynkę mailową zapytanie wyśle mieszkaniec, to wyjdzie, że jesteście złymi radnymi.mówiła na sesji w dniu 22 stycznia Beata Kiryluk.

Jak poinformował nas Adam Trott wbrew temu, co mówiła Beata Kiryluk jeden z najważniejszych dokumentów jakie do tej pory uchwaliła Rada, został rozesłany dopiero w poniedziałek 20 stycznia (na dwa dni przed sesją) o godzinie 15.07. Mail nie zawierał żadnych pytań od starosty w sprawie propozycji i pomysłów radnych do programu. Radnego zadziwiła troska starosty o ocenę pracy radnych przez Mieszkańców oraz obciążenie jakie dla budżetu powiatu generują koszty utrzymania skrzynek mailowych. W związku z tym postanowił uzyskać informację jaki jest koszt ich utrzymania. Dziś już wiemy, że jest to 285,60 zł rocznie, czyli 1zł i 40 groszy na jednego radnego miesięcznie.

Radni w zasadzie przez cały czas, otrzymywali materiały sesyjne, czy też odpowiedzi na interpelacje, na swoje prywatne adresy mailowe. Na początku 2012 roku, każdy radny otrzymał swój e-mail w domenie powiatkamienski.pl. Żeby było zabawniej dopiero pod koniec stycznia 2014 roku radni otrzymali ankietę, w których mieli zadeklarować, czy taki specjalnie utworzony adres mailowy będą użytkować.

kamienskie.info