Sesja Rady Powiatu (1)

W kuluarach mówi się, że jednym z kandydatów na starostę miałby być Edward Arys

Na nowego starostę przyjdzie nam poczekać przynajmniej do 18 grudnia. To właśnie na przyszły czwartek Przewodniczący Rady Powiatu wyznaczył termin kolejnej sesji, podczas której miałby się dokonać wybór nowego Zarządu.

Sesja Rady Powiatu (7)

Oprócz Bronisława Karpińskiego to Marek Maślak typowany jest do objęcia funkcji wicestarosty. Kierownik Zakładu Usług Publicznych w ostatnich wyborach zdobył 32 głosy

Na dzisiejszą sesję stawiło się jedynie ośmiu z siedemnastu radnych i w związku z brakiem wymaganego kworum Sebastian Mamzer musiał zakończyć obrady. Podczas obrad obecni byli Edward Arys, Bogusław Hilarski, Bogusław Żak, Zbigniew Berenda, Sebastian Mamzer, Waldemar Dubrawski, Bronisław Karpiński, Ryszard Mróz. Nieobecni: Beata Kiryluk, Radosław Drozdowicz, Marek Świderski, Jadwiga Adamowicz, Adam Celiński, Jarosław Kapitan.

Trzech radnych – Wiesław Żelek, Józef Malec i Marek Matys, którzy mają otrzymać mandaty po burmistrzach którzy objęli urzędy w Kamieniu, Golczewie i Wolinie nie otrzymało jeszcze postanowienia od Komisarza Wyborczego w związku z czym nie brali udziału w obradach.

kamienskie.info