DSC07254

Rada Powiatu nie wyraziła zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnymi Jadwigą Adamowicz i Alicją Zalewską-Kubiak. Co ciekawe wypracowanie stanowiska zajęło radnym zaledwie kilka minut. – Jest wielki tydzień, powinno nastąpić wyciszenie. Ciężko jednak to zrobić kiedy takie nieprawości dzieją się w powiecie. Wniosek wpłynął, ale jest to ewidentne łamanie prawa. Nie miał prawa burmistrz tego zrobić – stwierdził Dariusz Abramowicz.

Burmistrz Golczewa 19 marca zwrócił się do Rady Powiatu z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Jadwigą Adamowicz. Jednocześnie tego samego dnia nie przejmując się przepisami wręczył radnej wypowiedzenie. Dwa dni przed sesją, Andrzej Danieluk doszedł do wniosku, że umowa o pracę z Jadwigą Adamowicz została już rozwiązana i swój wniosek wycofał. Mimo to radni zdecydowali się, aby zająć stanowisko w tej sprawie.

Zobacz także: Komisja Rewizyjna zajmie się zwolnieniem dyscyplinarnym Jadwigi Adamowicz

Znajdujemy się w ważnym czasie. Jest wielki tydzień, powinno nastąpić wyciszenie. Ciężko jednak to zrobić kiedy takie nieprawości dzieją się w powiecie. Wniosek wpłynął, ale jest to ewidentne łamanie prawa. Burmistrz nie miał prawa tego zrobić. Może ten projekt powinien mieć inne brzmienie, powinniśmy się sprzeciwić tego typu postępowaniu. To po prostu haniebne.stwierdził radny Dariusz Abramowicz.

Pomimo, iż to był to raczej gest symboliczny, to w głosowaniu, Rada Powiatu nie wyraziła zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Jadwigą Adamowicz. Za taką uchwałą głosowało ośmiu radnych (Dorniak, Abramowicz, Kołoszuk, Trott, Arys, Mamzer, Kapitan, Flotyński) , pięciu radnych wstrzymało się od głosu (Motyka, Celiński W., Szczeblewska, Drozdowicz, Ziółkowski, Kościukiewicz).

Kolejnym punktem rozpatrywanym podczas dzisiejszej sesji, była kwestia wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Alicją Zalewską – Kubiak. To kolejny wniosek złożony przez dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Edukacyjnego w Szczecinie. Pierwszy raz w maju 2013 roku Rada nie wyraziła zgody na rozwiązanie umowy o pracę z Alicją Zalewską – Kubiak.

Zobacz także: Nie ma zgody Rady na zmianę warunków pracy Abramowicza i zwolnienie Zalewskiej – Kubiak. Zobacz film!

DSC07193

To kolejny wniosek złożony przez Panią dyrektor przeciwko naszej koleżance radnej. Dotyczy on tego, że Pani radna często była na zwolnieniu. Z tym, że jest to kwestia rocznego urlopu na poratowanie zdrowia, które należy się nauczycielowi. Pani radna jest na zwolnieniu od dłuższego czasu, więc z tego co wiem to ZCE nie ponosi kosztów tylko ZUS. Nie wiemy czy ta sytuacja dotyczy tylko naszej koleżanki czy dotyczy to większej ilości osób. Biorąc pod uwagę, że nasza kadencja się kończy to Pani dyrektor będzie miała okazję rozwiązać umowę już niedługo bez naszej zgody dlatego nie powinniśmy tego teraz robićstwierdził radny Dariusz Abramowicz.

– Pani dyrektor nie ma prawa wręczyć wypowiedzenia osobie, która jest na zwolnieniu poniżej 182 dni. Jestem tego samego zdania, że nie powinniśmy się na to zgodzić – dodał radny Edward Arys.

Rada Powiatu nie wyraziła zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Alicją Zalewską – Kubiak. Za taką uchwałą głosowało dziewięciu radnych (Dorniak, Abramowicz, Kołoszuk, Trott, Ziółkowski, Arys, Mamzer, Kapitan, Drozdowicz) , trzech radnych wstrzymało się od głosu (Motyka, Szczeblewska, Flotyński) dwie osoby były przeciw (Kościukiewicz, Celiński W.)

kamienskie.info