7D__5245

Portarzeglarski.com opublikował listę nominowanych do nagrody Horyzonty Żeglarskie 2013. Konkurs HORYZONTY ŻEGLARSKIE – to nowa inicjatywa zachodniopomorskiego środowiska żeglarskiego mająca szansę stać się najważniejszym wydarzeniem turystyczno – promocyjnym w regionie. Nagrody Horyzonty ’2013 zostaną w tym roku przyznane po raz pierwszy osobom i instytucjom zasłużonym dla środowiska żeglarskiego Pomorza Zachodniego. Organizatorem konkursu jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Związek Portów i Przystani Jachtowych – Lokalna Organizacja Turystyczna Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego w Szczecinie. Nagrody przyznawane będą corocznie przez specjalną Kapitułę, złożoną z przedstawicieli ZOZŻ, LOT – ZSŻ, SEJK Pogoń, portalu marinas.pl i środowiska żeglarskiego. Spośród kandydatów, których można było zgłaszać do zgłaszać do 10 stycznia 2014 r. Kapituła nagród, wyłoniła po trzech nominowanych w dziesięciu kategoriach – żeglarz, rejs, jacht, port jachtowy, działalność klubowa, sport, nadzieja, wydarzenie, osobowość, i media.

Wśród nominowanych w kategorii „Rejs” znalazł się reprezentujący Jacht Klub Kamień Pomorski jacht Sputnik II z kapitanem Mateuszem Stodulskim. Jacht Klub Kamień Pomorski został zaś nominowany w kategorii „Działalność klubowa”. Wśród nominowanych są jeszcze dwa kamieńskie akcenty. W kategorii „Nadzieja” nominowany jest Damian Jaskólski, w kategorii „Jacht” zgłoszony została s/y Olander, którego kapitanem jest pochodzący z Kamienia Pomorskiego, współpracujący z sekcją morską Jacht Klubu Kamień Pomorski, Wojciech Kaczor. Wręczenie nagród Horyzonty Żeglarskie 2013 odbędzie się podczas gali w Teatrze Polskim w Szczecinie w 10 lutego.2014 roku.

Nominacje do nagrody HORYZONTY ŹEGLARSKIE 2013 otrzymali (w poszczególnych kategoriach):

– żeglarz:
Marcin Mrówczyński
Krystian Szypka
Tomasz Andraszewicz

– rejs:
Reprezentacja Szczecina – Pomorza Zachodniego w regatach TTSR 2013
Joanna Pajkowska, Cabrio 2
Sputnik II – rejs do Petersburga

– jacht:
Olander
Dar Szczecina
Rozpiór

– port jachtowy
Marina Świnoujście
Marina Dziwnów
Camping Marina PTTK

– działalność klubowa
Centrum Żeglarskie
Jacht Klub Kamień Pomorski
Yacht Klub Polski Szczecin

– sport
Agnieszka Skrzypulec
Patryk Zbroja
Kacper Ziemiński

– nadzieje:
Tadeusz Kubiak
Krzysztof Bykowski
Damian Jaskólski

– osobowość:
Andrzej Armiński
Piotr Stelmarczyk
Jerzy Szwoch

– wydarzenia:
Final TTSR 2013
Regaty Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista CUP
Regaty w każdą środę

– media
Andrzej Gedymin
sailportal.pl
Katarzyna Wolnik-Sayna

Przygotowania do rejsu „Sputnikiem dookoła Ziemi” wspierają: Exalo Drilling S.A., Henri Lloyd, Crewsaver, Eljacht, Sail Service, Jacht Klub Kamień Pomorski i Miesięcznik Żagle

Marek Świderski
Zdjęcie: Marek Wilczek